מהי בניה מתועשת? המדריך המלא

בניה מתועשת או בשמות אחרים ומוכרים כמו בניה מתקדמת, בניה קלה, בניה ירוקה ועוד שלל שמות היא בעצם בניה יעילה יותר שנעשית במפעל ולא בשטח הנכס עצמו.

 

התשתיות הקלאסיות והמוכרות של בניה קלאסית של הבאת פועלים ודחפורים שמתחילים את התשתיות של המבנה מתוך האדמה על מנת לייצר בסיס יציב שזה מאוד חיוני בבניה רגילה! לא לזלזל בזה! היא שיטת בניה עתיקה שלא השתכללה רבות במרוצת השנים. החומרים טיפה השתנו יחד עם זאת לא הבסיס. בניה מתועשת על שמותיה הנרחבים היא בעצם בניה שנעשית ע"י שלדים של המבנה עצמו מאוד יציבים ולרוב מחומרים ממוחזרים לכן נולד השם של בניה ירוקה, כי מטבע הדברים זה הופך אותה לידידותית לסביבה ומאוד מומלצת בשל הסיבה הזאת.

בניה מתועשת כמובן שעוברת תהליך הנדוס ותכנון כמו בשלב הראשוני של בניה ישנה, יחד עם זאת היא לא נעשית על השטח עצמו, המבנה על חלקיו, החדרים מגיעים כשהם כבר מוכנים למגורים מתוך המפעל. שוב לאנשים יש נטיה לחשוב שזה עשוי להפוך את המבנה לרגיש יותר. בהחלט לא! אם אין פגעי טבע עוצמתיים כמו סופות הוריקן וטורנדו אז סביר להניח שהבניה תחזיק מעמד לשנים ארוכות במיוחד בדיוק כמו מבנה רגיל, ובדיוק כמו מבנה רגיל סביר להניח שבאיזה שלב הוא יתיישן ותהיה שאיפה לשפץ את המבנה לאחר עשרות שנים כפי שקורה היום, הבניה המתועשת יציבה במיוחד, ואין ממה לחשוש. 

הבניה המתועשת תפסה מקום גם בשטחי ישראל עשתה עליה ממדינות שונות, מתוקף היותה פרקטית יותר ועם הניסיון והפופולריות שהיא צוברת הבניה המתועשת מקבלת ביקוש גבוה יותר ויותר בקרב בוני בתים בכל מקום בארץ. 

הנתון של הביקוש הרב שהולך וגובר ומקבל תאוצה עם השנים בא לטובת הלקוחות באופן מאסיבי במיוחד מאחר והוא מייצר אפקט עדר של עליה בביקוש ובכך מוזיל לכלל את העלויות, נפתחים יותר מפעלים לבניה מתועשת והתחרות נעשית גדולה יותר מה שבשורה התחתונה מגולם בכסף שנחסך ללקוחות בשורה התחתונה. אם לפני עשור הבניה המתועשת עלתה 100 שקלים למטר סתם זורקים מספרים כדי לעזור לכם לסדר את ההבנה אז כיום בין 80-90 ורוב הסיכויים שעם קצב העליה המשמעותי זה עוד יעלה פחות בהמשך.

אז נשמח לעזור לכם ולענות על עוד שאלות. 

 

בהצלחה. 

 

צוות רייכבך