תיקון מייבש

תיקון מייבש כביסה מצריך עבודה של טכנאי מיוחד המיומן בסוג מכונות אלה. אבל לפני שמזמינים תיקון מייבש ניתן לעשות כמה פעולות מקדימות כדי למנוע ביקור סתמי של הטכנאי. תיקון מייבש מזמינים לאחר שבדקנו את כל הניתן בעצמנו. למשל: אם המכונה אינה נדלקת יכול להיות שהפקק קפץ בלוח החשמל, או שחשמל אינו מגיע כלל לשקע מסיבות אחרות ויש להזמין חשמלאי ולא טכנאי מייבשים. בנוסף, אם המכונה אינה מייבשת את הכביסה לחלוטין יש אפשרות שפתח האוויר סתום וכל שיש לעשות הוא לפתוח אותו.

אם בדקתם את האפשרויות הללו והמכונה עדיין לא מייבשת כראוי או שאינה פועלת כלל יש לקרוא לטכנאי מיוחד שיבדוק עבורכם את המכונה.

 

תקלות נפוצות במכונות ייבוש

מכונות ייבוש, בניגוד למכונות כביסה, אינן כוללות מערכות מים בתוכן. מייבש בנוי מחמישה חלקים עיקריים:

  •  מנוע
  •  תוף
  •  גוף חימום
  •  צינור ניקוז האוויר
  •  טיימר

כל אחד מחלקים אלה יכול להתקלקל וכאשר זה קורה יש להזמין טכנאי.

התקלות הנפוצות במכונות ייבוש הן: תקלה במנוע המכונה שגורמת להשבתת סיבוב התוף או לסיבוב התוף באופן לא מבוקר. תקלה בתוף עצמו היכול לנבוע מעקמומיות או מפגיעה אחרת המצריכה את החלפתו. תקלה בגוף החימום הגורמת לאי ייבוש הבגדים ומצריכה החלפת גוף החימום או התרמוסטט שבמכונה. צינור ניקוז מקולקל או סתום יכול לגרום לאי ייבוש הבגדים ולהשארתם לחים לאחר פעולת המייבש.

תיקון מייבש כולל גם תקלות המערכת החשמל, בלוח הפיקוד והטיימר וכדומה.

תיקון מייבש יש לעשות אך ורק על ידי טכנאי מוסמך ובעל נסיון. טכנאי מקצועי ידע לאתר את התקלה במהירות ולהחליט האם כדאי לתקן או להחליף את החלק או שמומלץ לרכוש מכונה חדשה. מכונות ישנות מומלץ להחליף ולא לתקן בעוד שמכונות ייבוש חדשות או בנות כמה שנים בלבד מומלץ לתקן.תפריט דף הבית