תיקון מזגן

תיקון מזגן יש לעשות על ידי טכנאי מזגנים מקצועי ולא לנסות לתקן זאת לבד או בעזרת חבר שפעם למד בבית ספר מקצועי, זה עלול לעלות לכם ביוקר ולגרום להחלפת המזגן כולו. מזגנים הם מכשירים חשמליים וככאלה הם דורשים הבנה במערכות החשמל של המזגן כמו במערכות האחרות. תיקון מזגן הוא עניין לאנשי מקצוע, אבל לא כל תקלה מצריכה קריאה מיידית לטכנאי, אלא שיש כמה פעולות שניתן לעשות לפני כן.
 

בדיקה עצמית של המזגן

אין הכוונה לבדיקה של המערכות הפנימיות של המזגן. את זה יש להשאיר לאיש המקצוע. לפני הזמנת תיקון מזגן שאינו פועל או שנשמע לכם כאילו והוא פועל לא כשורה ניתן לעשות כמה בדיקות פשוטות:

  •  יש לבדוק האם המפסק של המזגן בלוח החשמל לא קפץ
  •  יש לבדוק האם הסוללות בשלט לא נגמרו
  •  יש לבדוק האם המסנן המצוי בתחתית המזגן לא מלוכלך מידי והוא דורש ניקוי

לאחר פעולות אלה תוכלו להחליט האם אתם זקוקים להזמין תיקון מזגן או לא.
 

תיקון מזגנים על ידי טכנאי

כאשר אתם בטוחים כי המזגן שלכם לא פועל, ולא מהסיבות שנמנו למעלה, יש לקרוא לטכנאי על מנת שיאתר את התקלה וייעץ לכם מה כדאי לעשות. במקרים קיצוניים ייעץ לכם הטכנאי להחליף את המזגן כי עלות התיקון לא תצדיק זאת. במקרים אחרים ימליץ לכם הטכנאי להחליף חלק זה או אחר במכשיר ולעיתים קרובות מדובר בתיקון תקלה יחסית קלה שניתן לבצע אותה במקום. רוב התקלות במזגנים הם במדחס או במערכת החשמל של המזגן או במפוח המזרים את האוויר לתוך הבית. גם דליפת גז מהמזגן והחלפתו היא תקלה נפוצה ועל הטכנאי לאתר את מקום הנזילה לפני שהוא מכניס למזגן גז חדש.

אם אתם זקוקים לעשות תיקון מזגן פנו לאיש מקצוע על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר.תפריט דף הבית