תיקון גג

תיקון גג הינו דבר שיש לעשותו עוד בימי הקיץ. תיקון גג כולל כמה וכמה פעולות שונות התלויות בסוג הגג שיש לכם.
 

תיקון גג רעפים – על מנת לתחזק גג רעפים, יש לבדוק אותו אחת לשנה לאחר החורף. בדיקה זו כוללת בדיקה למציאת סדקים או שברים, והחלפת הרעפים הפגומים בחדשים, וכן חיזוק הרעפים לתשתית הגג, על מנת לקבע אותם ולמנוע מהם לעוף עם רוחות החורף העזות. את החיזוק עושים על ידי קשירת הרעפים באמצעות חוט מתכת למסמר שמקובע במוט שעליו הוא יושב. בנוסף להחלפה וחיזוק הרעפים, יש לוודא כי האביזרים המותקנים על הגג (כמו דוד מים חמים או מוט אנטנה וכדומה) מחוזקים לגג בצורה טובה. תיקון גג רעפים יש לעשות אך ורק עם איש מקצוע מיוחד המתמחה בסוג זה של גגות.

תיקון גג מבטון – תיקון גג בטון מצריך בדיקת איטום הגג לאחר עונת החורף, צביעת הזפת מחדש בלבן (דבר שמומלץ לעשות אחת לשנה) וכדומה. איתור נזילות בתוך גג המבנה מצריך פעולות איטום נוספות, ולעיתים החלפת האיטום בחדש כאשר לא ניתן עוד לעשות תיקונים מקומיים. בנוסף לכך, יש לבדוק את מערכת הניקוז של הגג, ולוודא כי כל המרזבים פתוחים. מרזב סתום עלול לגרום להצפת הגג ולחדירת מים לתוך המבנה. בנוסף יש לבדוק את כל האלמנטים המותקנים על הגג, לרבות דודי השמש והקולטים, על מנת לוודא כי אלה מקובעים בצורה חזקה.

 

תיקון גג מאסבסט – כיום כבר לא בונים עם אסבסט, אבל יש עדיין מבנים ישנים שהגג שלהם נבנה מחומר זה בעבר. כאשר הגג כבר במצב רעוע, מוטב להחליפו בגג חדש, ואם הוא עדיין במצב טוב, יש לוודא כי אין שברים או נזילות שמצריכים החלפת פלטה אחת או יותר.

תיקון גג ובדיקתו לקראת החורף הם חיוניים ביותר ואין לדחות זאת מעבר לקיץ.תפריט דף הבית