כל דבר שאנחנו מתקינים ליד, סביב או בתוך המבנה עצמו, באופן טבעי יש משתנים מסוימים שמשפיעים על הבחירה שלנו. בין אם מדובר במשתנים שקיימים בשטח ובין אם מדובר במשתנים שקיימים בסביבה וצריך להתייחס אליהם, שכן יש להם השפעה על המבנה וכן על העיצוב של השער.
שערים חשמליים הם דוגמא טובה לכך. מדובר על אלמנט גדול ורחב, בעל משמעות ונראות, אנחנו לא יכולים שלא להתייחס להיבטים מסוימים שלהם בשביל לדעת כיצד להתקין אותם כך שהם יתאימו למרחב ולשטח בו אנחנו רוצים להשתמש בהם.
לשם כך, אנחנו צריכים לקחת את כל הנקודות שמשפיעות על מבנה השערים ועל ההתקנה, אנחנו צריכים להתייחס לכל ההיבטים שלשמם אנחנו בוחרים להרכיב אותם מלכתחילה, וכך אנחנו יכולים להשתמש בהם בצורה נכונה. מן הסתם, יהיו דברים מסוימים שאנחנו נוכל לשנות ויהיו דברים מסוימים שלא, אנחנו נצטרך לבחור כיצד לנהוג, זאת בהתאם לסוג השערים שאנחנו רוצים להתקין ולמיקום שלהם.
לפני שנסביר על אותם מאפיינים ונקודות שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, צריך לומר שתי נקודות, הראשונה, אנחנו יכולים למצוא קטלוג עשיר של שערים חשמליים אשר יכולים להתאים לנו. אנחנו לא חייבים להתפשר, לא על השערים ולא על המאפיינים השונים שעל פיהם אנחנו אמורים לקבוע באילו שערים נשתמש. הנקודה השנייה היא, אנחנו צריכים לחשוב כל הזמן, מהיבט של פרקטיות, כלומר אחרי הכל, מה שחשוב זה היכולת שלנו להשתמש בשערים בצורה נכונה. זה מה שמהותי עבורנו.
אילו מאפיינים משפיעים עלינו
הנקודה הראשונה היא השטח, גודל השטח וסוג השטח. אנחנו מושפעים מהיבט זה, מאחר וכך אנחנו צריכים לדעת מה הגודל שעומד לרשותנו וכיצד עלינו לנהוג על מנת להשתמש בו בצורה אפקטיבית ונכונה.
הנקודה השנייה, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה כיצד שערים חשמליים משפיעים על תחושת הביטחון והפרטיות שלנו. כלומר, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שכל אחד משתנה יכול להשפיע כך או אחרת על עצם השימוש המקורי והמהותי של השער, אחרת אנחנו נפספס את הרעיון המרכזי שבהתקנתם.
הנקודה השלישית היא, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כיצד שערים חשמליים יכולים להשפיע על העיצוב של המקום. זה קשור לא רק לנראות וליופי, אלא גם להיבטים של גובה, אורך, דברים שיכולים להשפיע על השילוב של השער עם המבנה עצמו והמאפיינים שלנו.
צריך לומר שדגש נרחב אנחנו צריכים לתת בהקשר זה, גם לשאלה כיצד השער בנוי, איך הוא מעוצב, מאילו חומרים, האם יש חומר אחיד או שילוב של מספר חומרים ועוד.
לפני סיום נקודה מהותית שצריך לקחת בחשבון, שערים חשמליים זה לא עניין שאנחנו קונים באופן חד פעמי. מדובר ברכישה ארוכת טווח שאמורה לשרת אותנו במשך שנים רבות. לכן אנחנו צריכים להתייחס למשתנים בחשיבות רבה.
 תפריט דף הבית