הכל על שיפוץ דירה

אם רכשתם בית או דירה והם זקוקים לשיפוץ יסודי לקראת המעבר אליהם, או לחלופין אם אתם מעוניינים לעשות זאת במבנה בו אתם כבר מתגוררים, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שתתחילו בתהליך וכמה דגשים שרצוי שינחו אתכם בדרך, לפני ההגעה להחלטות הסופיות ולפני שתבחרו עם מי לעבוד.


 

שיפוץ דירה קומפלט:לרוב מדובר בתהליך שהוא מצד אחד מרגש ומשמח אך מצד שני יוצר לא מעט לחץ, נמשך זמן מה ויכול גם להיות מייגע. כדי שהכל יתבצע כראוי, על הצד הטוב ביותר, בהתאם לצורך וללא טעויות או אכזבות חשוב קודם כל לדעת מה אתם רוצים ומה נחוץ לכם, מהם הצרכים ומהן הציפיות שלכם. כלומר, עוד לפני שאתם פונים לאנשי מקצוע עליכם להגדיר הגדרות ספציפיות.
כך שמומלץ לעשות על שאלות כמו - האם רק כמה חללים המבנה או כולו, האם מ- א' ועד ת', ממסד ועד טפחות או רק חלקים מסוימים, איך תרצו שיראו התוצאות, מה לוח הזמנים שלכם ותוך כמה זמן אתם מצפים שהעבודה תושלם, באילו חומרים יעשה שימוש, וכמובן מה התקציב שעומד לרשותכם. אלה הן רק חלק מהשאלות שתצטרכו לענות עליהן כדי שתוכלו לתכנן כראוי ולהתכונן כראוי.


 

מה כולל בדרך כלל שיפוץ מקיףבסופו של דבר הרי אין חוקים בכל הנוגע לעבודות מעין אלה, לכל אחד צרכים ורצונות משלו ויש לא מעט פרמטרים וקריטריונים משתנים כמו גודל המבנה וכמות החדרים, המצב הנוכחי של הדירה או הבית, האם הם ישנים ומוזנחים או שמצבם טוב יחסית, סוגי העבודות והחומרים להם תזדקקו בתהליך וכן הלאה.
אך בכל זאת, שיפוץ דירה קומפלט בדרך כלל כולל את הפעולות האלה – התקנת מטבח חדש, החלפת ריצוף בכל החדרים וחיפויים במטבח ובאמבטיה, עבודות חשמל, שיפוץ שירותים ואמבטיה, סיוד וצביעת קירות ותקרות, החלפת כיורים וברזים ולעתים גם החלפת דלתות וחלונות ועבודות גבס למיניהן.
מן הסתם את כל האלמנטים כמו אמבטיה או מקלחון, כיורים וברזים, חיפויים וריצוף ושאר פרטים תצטרכו לבחור מבעוד מועד, מה שגם כרוך בהשקעת זמן ואנרגיה, בחינה של אפשרויות ולא מעט הוצאות. אך אין מה לעשות, זוהי המהות של התהליך וכדי שהוא ייושם כראוי יש להשקיע לא מעט.


 

על מה חשוב להקפיד בבחירת אנשי המקצועעניין חשוב נוסף הוא בחירת אנשי המקצוע, אם זו חברה, אם זה קבלן ואם אלה הם שיפוצניקים, יש לוודא שהם יהיו אמינים ומוסמכים, ורצוי מאוד לבחור בכאלה שמספקים את כל סוגי השירותים ומתמחים בהם. זאת כדי שהכל יעשה בידי ידיים מיומנות, בתיאום ותוך עמידה בלוח זמנים, במקום שתאלצו לסנכרן בין כמה נותני שירות, שכל אחד מהם אחראי על ביצוע שלב אחר, מה שהופך את המשימה למסובכת יותר.
בדרך להחלטה, כדאי לערוך סקירה שתכלול מספר אופציות, כלומר, כמה עוסקים בתחום, להתקשר עמם, לתאר להם את המצב ולבקש הצעת מחיר על שיפוץ דירה קומפלט, לאחר מכן תוכלו להשוות בין האיכויות לבין העלויות של שיפוץ דירה ולבחור בהתאם ובצורה נבונה.


 

 תפריט דף הבית