שילוב של מעקות זכוכית במרפסת בטון

בעולם העיצוב והבנייה בימינו, ניתן לרות סוגי רבים של מעקות, אשר משמשים לבטיחות בראש ובראשונה, אך גם למטרות עיצוב. אלמנט זה, הינו בולט במבנים ומרפסות  ומעניק את הטון הרצוי לנו שמתאים לעיצוב הכללי בבית. יש לתכנן את המעקה לבחור את חומר הגלם המתאים, בהתאם לתקציב, למבנה, לתחזוקה ולאורח החיים. יש לוודא כי אם בחרתם במעקות זכוכית, שבעל מקצוע אמין וחברה מוכרת היא זו שתייצר ותתקין אותו, על פי התקנים המקובלים בשוק וכן, תו התקן חייב להיבדק על ידכם לביטחונכם האישי.
 
יש לציין, כי ארכיטקטים וקבלנים רבים, עושים היום שימוש עם שילוב של מעקות זכוכית במרפסות בטון. הבטון שנראה פשוט לכאורה, משתלב נהדר עם המראה היוקרתי של מעקות הזכוכית, כך שעיצוב זה, הינו מקובל היום בבנייני מגורים חדשים כעיקרון, אין איזו שהיא מניעה ליצירת מעקה עבור מרפסות, מכל חומר שנראה לכם כמתאים למשל: ברזל, אלומיניום או עץ, בשילוב של זכוכית חלקה או מסורגת, מקושטת בעיטורים יכולים להיות שילובים מרהיבים. יש לציין, כי בגלל שהמעקה הוא חשוף יש לייצר את המעקה מחומר שהוא נגד קורוזיה. מעקה הזכוכית למרפסות, מתאים ביותר למבנים שבהם יש נוף שנשקף ממרפסת הבית.

שילוב של הזכוכית  מתאים למגוון חומרי הבנייה הנפוצים

 
מעקה הזכוכית במבנים השונים, עשוי לשמש כקומה נוספת, מעל המעקה הבסיסי העשוי מבטון. באמצעות מעקה הזכוכית ההגנה הופכת להיות מרבית וניתן לבצע את השילוב המיוחד שמשדרג את המעקה הבסיסי. מי שיש לו ילדי קטנים, עדיף כי יתקין מעקות אטומים, אשר שומרים על הילדים, מפני נפילות.
 
מידת החוסן והבטיחות הם  היסוד של כל מעקה, כך שלפני מרחב בטוח, משענת יציבה וחוצץ שעמיד מפני חללים גבוהים ומסוכנים. זו הסיבה, כי רבים מהאדריכלים והקבלנים, מעדיפים לעבוד עם חומר גלם זה. הזכוכית, היא חומר גלם ניטראלי והתכונה הייחודית הזאת, בהתאם לסוגי הזכוכית הבטיחותית ולעובייה, מאפשרים למעצבים המקצועיים, לעבוד בצורה חכמה תוך שילוב חומרי גלם, כיד הדמיון הטובה הכוללים: בטון, אלומיניום וחומרים אחרים.

העמידות של מעקות הזכוכית במרפסות ובמבנים

 
יש לציין, כי בחירה של מעקות זכוכית, אם לפנים הבית או למרפסות, היא לשנים רבות. אין כל בלאי שניכר לעין, כאשר מנקים ומתחזקים נכון את מעקות הזכוכית. זהו אחד מחומרי הגלם שדווקא צמד המילים זכוכית  וביטחון נשמעים תמוהים, אך היום, קבלנים ואדריכלים רבים עושים שימוש במחיצות זכוכית ומעקות מחומר גלם זה, אשר מקנים בטיחות ומראה מלהיב וחדשני במעקות אלה.תפריט דף הבית