שולחנות – לאכול, ללמוד, לעבוד!


שולחנות הם מפריטי הריהוט הבסיסיים ביותר והשימושיים ביותר, שקיימים בכל בית, בכל משרד, בכל מוסד לימודים, בכל חנות... אין כמעט מקום שבו לא נמצא שולחן אחד לפחות. ישנם עשרות סוגים של שולחנות המיועדים למטרות שונות, והם מגיעים באינסוף גדלים, צורות, צבעים ועיצובים. כדי לקנות שולחנות, אתם צריכים לדעת בדיוק מה אתם רוצים וצריכים מהשולחן שלכם, וגם אז – צפויה לכם התלבטות לא קטנה.
שולחנות
שולחנות משמשים אותנו מידי יום, למגוון מטרות שונות. כאשר אנחנו קמים בבוקר, אנחנו מתיישבים לאכול ארוחת בוקר ליד שולחן מטבח. ילדים קטנים משחקים ומציירים על שולחנות קטנים שמותאמים עבורם. לאחר מכן, הצעירים שבינינו יוצאים לבתי הספר, שם הם לומדים בישיבה ליד שולחנות. המבוגרים שבינינו יוצאים לעבודה, ורבים מאיתנו מבצעים את העבודה ליד שולחנות מחשב. אחרי הצהריים, אנו מתרווחים בסלון, ומניחים את העיתון היומי על שולחנות סלון קטנים. בארוחת הערב, מתכנסים כל בני המשפחה לארוחה משותפת סביב שולחן האוכל הגדול. ישנם גם שולחנות מיוחדים שמותאמים לעבודות מסוימות, כמו שולחן אור המשמש ציירים, אדריכלים, סופרי סת"ם ועוד.
איך בוחרים שולחנות?
אם אתם מעוניינים לרכוש שולחנות, עליכם לדעת, כמובן, מהי המטרה שלשמה אתם רוכשים את השולחן. האם אתם מחפשים שולחנות אוכל? שולחנות עבודה? האם השולחנות מיועדים למבוגרים או לילדים? לסלון או למטבח? שולחן סטנדרטי, או לשימוש מיוחד? לאחר שעניתם על השאלה הבסיסית הזו, תוכלו להתחיל לחפש שולחנות שמתאימים למטרה שלכם.
בחירת שולחנות
שולחנות עשויים ממגוון גדול במיוחד של חומרים: עץ, מתכת, זכוכית, אבן וכדומה, וגם משילובים של החומרים הללו. כל שולחן בנוי על פי המטרה שלו, מחומרים שמותאמים לכך. בנוסף, בחירת החומרים היא לעיתים קרובות בחירה עיצובית נטו, כך שאתם יכולים לבחור את הסגנון העיצובי האהוב עליכם, את החומרים האהובים עליכם ועוד. חשוב להחליט על גודל השולחן הרצוי לכם, בהתאם לגודל של השטח שבו אמור השולחן לעמוד. בשולחנות אוכל ומטבח, ישנה אפשרות, ברוב השולחנות, לפתוח את השולחן ולהגדיל אותו, על מנת לארח אנשים רבים לארוחה, מבלי להזדקק לשולחן גדל כל כך ביומיום. אם אתם צריכים שולחנות ייעודיים, כמו שולחנות מחשב למשל, בדקו שהם מכילים את כל הפונקציות שאתם זקוקים להן. בדוגמא זו, למשל, בדקו האם יש מקום למדפסת, האם ישנה מגרה נשלפת למקלדת, האם יש מקום נוח לעכבר, האם ישנם מדפים או מגרות לאבזרים נלווים, וכן הלאה.
 


תפריט דף הבית