שאיבת ביוב

שאיבת ביוב הינה פעולה שנעשית בדרך כלל כאשר צינור הביוב סתום או כאשר מערכת הביוב עלתה על גדותיה, בין אם מדובר בצינור ביוב פרטי או בצינור ביוב של המועצה המקומית. שאיבת ביוב מתבצעת גם בבורות ספיגה הממוקמים בישובים, שבהם אין מערכת ניקוז כללית. שאיבת ביוב נעשית על ידי ביובית שהיא מערכת מיוחדת לשאיבה המותקנת על משאית הכוללת מיכל גדול לאגירת החומר שנשאב.


 

החשיבות של שאיבת ביוב

שאיבת ביוב משולה לטיפול רפואי דחוף. אין לדחות שאיבת ביוב ברגע שמגלים כי זה סתום או שכבר עלה על גדותיו. מי ביוב הם מפגע תברואתי ממדרגה ראשונה העלול לגרום למחלות רבות ולזיהום הסביבה באופן הרסני. כאשר מגלים סתימה במערכת הביוב או שרואים, כי זו עולה על גדותיה אין להסס לרגע, ויש לקרוא לביובית כדי שתפתור לכם את הבעייה. אם הצפת הביוב היא בתחום הציבורי, יש לצלצל למוקד העירוני על מנת שיטפלו במפגע במהירות, ואם ההצפה היא בתחום הפרטי, עליכם מוטלת האחריות להזמין ביובית על מנת לשאוב את הנוזלים ולפתוח את הסתימה שגרמה להצפה.
 

העבודה עם ביובית

הביובית היא למעשה משאבה מיוחדת המותקנת על גבי משאית עם מיכל אגירה. הפעלת הביובית נעשית על ידי אנשי מקצוע מיומנים, ויש להתאים את קוטר הצינור השואב לפתח הביוב, ולכל מקרה בנפרד. במקרים של שאיבת ביוב מבורות ספיגה ניתן לעשות שימוש בצינורות בעלי קוטר גדול, כדי לשאוב את כל הנוזלים והמוצקים שהצטברו במקום כדי לפנות את הבור. במקרים של שאיבת ביוב, במקומות שבהם יש תשתית ביוב מוסדרת, בוחר מפעיל הביובית את קוטר הצינור על פי הצורך הספציפי

שאיבת ביוב והזמנת ביובית לביצוע המשימה יכולים להיות קריטיים כאשר הביוב עולה. יש להזמין שאיבת ביוב במהירות האפשרית, ולא לחכות אפילו רגע אחד כאשר מתגלה המפגע.
 

טיפים נוספים

איך מבחינים שאנו זקוקים לשירותי שאיבת ביובתפריט דף הבית