כללים לרכישת דירה חדשה

רכישת דירה היא חלום של כל אזרח החיי בישראל, דירה מעניקה ביטחון, קורת גג ותחושה של בית. עבור רוב האנשים רכישת דירה הוא תהליך ארוך וקשה שכמעט בלתי אפשרי להגיע אליו. היום, כאשר אנשים מעוניינים לרכוש דירה הם צריכים להחליט האם הם רוכשים דירות חדשות או דירות יד שנייה אם מדובר על דירה חדשה אנו ממליצים לרהט אותה עם פינות זולה של חברת זולה פלוס.
 
מאחר ורכישת דירה היא העסקה גדולה וחשובה שמושקעים בה כספים רבים ואנשי מקצוע שונים יש צורך לבצע שיקול דעת נרחב, חקר שוק מסיבי ובדיקה יסודית טרם הרכישה כל זאת על מנת למנוע הפתעות והפסדים בעתיד. רכישת דירה חדשה היא עסקה גדולה גם מבחינה כספית וגם מבחינת העובדה שדירה מהווה ביטחון משמעותי וכניסה לדרך חדשה.
 

להלן מספר כללים שחייבים לקחת בחשבון בעת רכישת דירה ובתחילת התהליך:

 
  1. הכלל הראשון שיש לקחת בחשבון כשבאים לרכוש דירה הוא שיש לוודא כי הקרקע שעליה הבניין בנוי או יבנה בעתיד היא אכן בבעלות של אותו קבל או לפחות שיש לו זכות על הקרקע.
  2. דבר נוסף שיש לבדוק הוא שאין על הקרקע שעבודים, עיקולים או סעיפים כאלו ואחרים בבנק. רישומים כאלו ניתן לבדוק בלשכת רישום המקרקעין.
  3. לאחר שבדקנו את כל המסמכים והאסמכתאות של הקרקעות והבנייה כדאי מאד להעביר את הבדיקה לאיש מקצוע כגון עורך דין. העורך דין יעבור על המסמכים ויוודא פעם נוספת בצורה מקצועית שאכן המסמכים חוקיים ועומדים בדין.
 
לאחר שסיימנו את כל נושא המשפטי, האסמכתאות והמסמכים ניתן לראות את המבנה של הדירה והאם הדירה מתאימה לנו מבחינה ויזואלית.
  1. מיקום – בדקו את המיקום של הדירה מבחינת האם הדירה קרובה למוסדות לימוד, רפואה, שירותים ציבוריים וכדומה. בעתיד כאשר יהיו ילדים מוסדות אלו יהיו חשובים ביותר.
  2. שכונת מגורים – אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבדוק הוא השכונה בה אתם הולכים לגור, מ השכנים שלכם וכדומה. על מנת להבין האם השכונה אכן מתאימה לכם נסו לבקר בשכונה באמצע שבוע, נסו להציץ על אופי האנשים, שאלו תושבים ובררו באינטרנט. אף אחד לא רוצה לרכוש דירה ואז להבין שהוא גר בשכונה שהוא פחות אוהב.
 
כללים אלו חשובים מאד הן מבחינה משפטית ומגנים עלכם מבחינה הפסדים כללים והן מבחינה נוחות הדירה. בכל מקרה תהליך רכישת דירה הוא תהליך שמאד כדאי לקחת אותו לאט ובזהירות, להתייעץ עם אנשי מקצוע או אנשים שעברו תהליך זה בעבר ולעשות את כל הבדיקות החשובות.
 

ליווי אנשי מקצוע בעת תהליך רכישת דירה

 
הרבה אנשים חושבים שליווי של עורך דין או אנשי מקצוע בתהליך רכישת הדירה הוא פרט לא הכרחי ואפשר לוותר עליו. זה נכון שליווי של איש מקצוע ברוב המקרים יקר אבל ליווי כזה יכול להיות משמעותי וגם יכול לחסוך כסף בסופו של דבר. איש מקצוע מכיר את התחום, מכיר את החוק ויודע לאילו אנשים לפנות לבירורים בנוסף, עורך דין עושה בדיקות שיכולות להיות משמעותיות ולהגן עליך מבחינה משפטית. 


תפריט דף הבית