הכל על רישוי עסקים

רוצים לפתוח עסק? בשביל זה אתם צריכים רישיון! בואו ללמוד את כל הנחוץ לכם על רישוי עסקים.
 

חוק רישוי עסקים


החוק לרישוי עסקים נחקק בשנת 1968 במטרה לעשות סדר בעסקים חדשים שמוקמים ועל ידי כך, גם להגן על הצרכן. הצורך ברישיון עסק אינו חל על כל העסקים וגם הדרך לקבלו משתנה בהתאם לאופי העסק. את המידע באשר לצורך ברישיון עסק והדרך לקבל אותו ניתן לקבל באגף לרישוי עסקים ברשות העירונית, בה עתיד להיפתח העסק האמור ושם גם ניתן לקבל את כל התשובות לכל השאלות בנושא זה.
 

חובת רישיון עסק


הוצאת רישיון עסק, לעסק שנדרש בשבילו רישיון, טרם פתיחתו היא חובה על פי החוק. כאמור, ישנם עסקים, שאינם דורשים רישיון עסק כדוגמת חנויות בגדים ונעליים. כמו כן, עסקים שונים נדרשים לעמוד בדרישות שונות על מנת לקבל את רישיון העסק המבוקש. העסקים, בהם לא ניתן לקבל פטור מרישיון עסק הם בעיקר מתחום המזון, בתי מלאכה וכדומה. בתי עסק אלו מגיעים לאנשים רבים בין אם כלקוחות ובין אם כעובדים ולכן חלה חובת שמירה על בטיחות העובדים, הלקוחות ועוברי האורח שבבתי העסק הללו.
 

יתרונות הרישוי לעסק


מלבד היותה של הוצאת רישיון עסק חובה מוסרית וחוקית, יש בצידה גם יתרונות:
 
  • אפשרות להשתתף בירידים
  • אפשרות לקשור קשרים עסקיים עם גופים ציבוריים בנוסף לגופים פרטיים
  • גיבוי בשעת צרה. עסק ללא רישיון עלול להיות מואשם ברשלנות
  • עסקים מתחום התיירות יוכלו לזכות לפרסום דרך משרד התיירות
  • אפשרות לשחרר סחורות מיובאות בנמלים
 

יתרונות רישוי עסקים ללקוחות

כולנו לקוחות של בתי עסק שונים וגם כלקוחות, אנו מרוויחים מהיות עסקים אלו בעלי רישיון עסק. כאשר קיים סדר באופן בו העסקים רשאים לפעול, הלקוחות נהנים מכך בעיקר בתחושת הביטחון! לדוגמה, כאשר נפתח פאב, הוא נדרש לקבל אישור של מכבי האש לכך שיש יציאות חירום, מטפים וכל הדרוש למניעת אסון בשעת שריפה.
 

המרת העסק

רישיון עסק הינו ייעודי וייחודי לכל עסק. המרת העסק לתחום אחר ואפילו מעבר גיאוגרפי, דורשים חידוש ושינוי של רישיון העסק בהתאם לשינויים שמתבצעים בו. לדוגמה – פאב שהופך למסעדה, זקוק לאישור מחלקת רישוי עסקים ברשות העירונית, בה נמצא העסק על מנת שיוכל להפעיל את עסקי המזון ללא חשש תברואתי. בלי רישיון עסק מתאים, בעלי המסעדה עלולים למצוא את עצמם עומדים למשפט פלילי!


תפריט דף הבית