רופא שיניים חירום – מתי לפנות אל רופא שיניים חירום

אף אחד מאיתנו לא אוהב לחוש כאבי שיניים. אלה כאבים שיכולים להפריע בתפקוד היומיומי, למנוע מאיתנו לאכול או לשתות, ולהקשות עלינו להמשיך בשגרת חיינו. זו הסיבה שאם אנחנו חשים כאבים, אנחנו ממהרים לפנות אל רופא שיניים שיברר מה סיבת הכאב וינסה לטפל במקורותיו.

הרבה פעמים, רופא שיניים חירום הוא הפתרון בשבילנו. מאחר והכאב לא מגיע בשעות שאנחנו מבקשים או מוכנים אליו, הרי שלא פעם מדובר בכאב שיכול להופיע בשעות הערב או הלילה, בסופי שבוע או בחגים. במילים אחרות, בימים ובשעות שמרפאת השיניים סגורה ואז אין לנו ברירה אלא לפנות אל רופא שיניים חירום.

רופא שיניים חירום הוא מונח אשר כפי שניתן להבין, מדבר על רופא שיניים שעובד בשעות ובימים לא סטנדרטיים. רופאי שיניים רבים כיום מעניקים שירותי חירום, גם בגלל שזה תפקידם כרופאים והם אינם רוצים להשאיר את המטופלים שלהם ללא טיפול, בוודאי אם מדובר בכאב חריג או בימים ארוכים בהם המרפאה אמורה להיות סגורה (סופי שבוע או חג). חוץ מזה, שרופאים רבים מבינים שאם הם לא יעניקו טיפול בשעות חירום, המטופלים יילכו למקום אחר.

לפני שנסביר מתי וכיצד לפנות אל רופא שיניים חירום יש לומר, שלא בכל מקרה צריך לפנות. יש מקרים בהם ניתן להשתמש בקרח, מים עם מלח או חומרים מרגיעים. צריך לקחת בחשבון שלעיתים מדובר גם בכאב חולף, כזה שנובע ממזון או משתייה מסוימת ותוך כמה שעות הוא יחלוף. נכון שרופא שיניים ישמח לטפל בכם, אך זו טרחה עבורכם וגם עלות לא קטנה.

מתי וכיצד יש לפנות אל רופא שיניים חירום

לגבי השאלה מתי, ובכן, ההמלצה היא לפנות בשורה של מקרים. למשל, כשהכאב הוא חזק ומונע כל אפשרות לתפקד בצורה רגילה. הוא יכול להופיע בבת אחת או יכול להופיע בהדרגתיות עד שהוא מחמיר לכדי מצב שמונע תפקוד סביר.
כמו כן, יש לפנות אל רופא שיניים חירום כשלא ניתן לבצע פעולות פשוטות, כמו ללעוס או לשתות בצורה נורמלית. זה יכול לקרות כתוצאה משינוי במצב של שן מסוים והקרנה על שאר השיניים בפה.
יש לפנות אל רופא שיניים חירום במקרים של חבלה או פציעה, כששן נופלת או נשברת, כשכתר נופל, כשיש תגובה שלילית של שתל, דלקת חניכים קשה, וכמובן שיש דימום בלתי נפסק או הפרשות אחרות.
כיום ניתן לפנות אל רופא שיניים חירום בשורה של דרכים, החל מפנייה בטלפון, פנייה דרך הפייסבוק, הודעת וואסטאפ או הודעה דרך אתר אינטרנט של הרופא. רצוי שהקשר יהיה ישיר ולא קשר דרך גורמים אחרים, כך תוכלו לקבל מענה מהיר.
חשוב לציין, רופא שיניים מעניק שירותי חירום במרפאה שלו ובמקרים מסוימים הוא גם מגיע אל בית המטופל.
 תפריט דף הבית