קידום אתרים זה לקוחות בשבילך

כיום, אין עסק או חברה רציניים שאין להם אתר ייצוגי מרשים באינטרנט אשר דרכו בין השאר ישנו ניסיון להשיג לקוחות חדשים.

האינטרנט הפך בשנים האחרונות להיות מוקד העניין בארץ ובעולם כולו, אנשים שוהים מול המחשב במשך שעות על גבי שעות וגולשים באתרים שונים ובאמצעות מנועי החיפוש השונים דוגמת גוגל, יאהו ובינג מגיעים ליעדם תוך שניות ספורות.
החיסכון בזמן ובמאמץ אשר נגרמים כתוצאה משיטת חיפוש זו מביאים עוד ועוד אנשים, גם אלו המתחברים פחות למחשב והאינטרנט לחפש את התכנים אותם הם צריכים דרך האינטרנט. זו הסיבה שמנועי החיפוש הם חברות ענק ואולי המצליחות ביותר בעולם (עיינו ערך "גוגל").

מנועי החיפוש עובדים בצורה אלגוריתמית ונעים על פרמטרים שונים. מטרת החברות שעומדות מאחורי בניית אלגוריתמים אלו היא ליצור מנוע חיפוש כמה שיותר אנושי אשר יציג לגולש הממוצע מידע כמה שיותר רלוונטי ומעניין.

בעקבות התפתחות מנועי החיפוש וגדילת השימוש בהם, התפתח גם תחום שאני מניח כי יצא לכם לשמוע עליו כבר – קידום אתרים. קידום אתרים הוא בעצם הפעולות שנעשות מאחורי הקלעים באתר על-מנת לגרום לו לזוז למעלה בסדר התוצאות למילות מפתח שונות בהם עוסק האתר. ככל שאתר יתברג בתוצאות חיפוש גבוהות יותר כך גדל הסיכוי שהמחפש הממוצע ימצא אותו, ילחץ עליו ובכך ייחשף לאתר או המוצר שלו ויבצע רכישה.

הפרמטרים השונים עליהם עובדים בתחום קידום האתרים על-מנת למנף את האתר למקומות גבוהים במילות מפתח שונות הם תחומים דוגמת כתיבת תוכן ומאמרים, השגת קישורים מאתרים חיצוניים, שיווק רשתי, מחקר מילות מפתח, הגדלת משך שהיית הגולש באתר ועוד ועוד.

מבין כל אלה, נראה היום כי החשובים ביותר הם התכנים המתפרסמים באתר – תוכן איכותי יביא את הגולש לשהות באתרכם במשך זמן רב יותר ובכך מנוע החיפוש ייתן לו ציון רלוונטיות גבוה יותר והאתר יעלה בתוצאות. מלבד תוכן חשוב מאוד להשיג קישורים מאתרים איכותיים ורלוונטיים לתחום בו עוסק אתרכם. קישור מבחינת מנוע החיפוש הוא כמו הצבעת אמון, ז"א שהאתר המצביע אומר "עברו לאתר הזה, יש שם מידע רלוונטי בשבילכם". חשוב לדאוג להשיג קישורים במידה מתונה ומאתרים איכותיים בלבד, כי אחרת אפשר גם להיפגע.

הגעתם לתחום הכי מרתק בעולם, לפחות לטעמי, ואם אתם רוצים ללמוד עליו לעומק באמת – לא חסר מה והתחום מתעדכן ומשתנה כל הזמן, כולי תקווה שתהיו מספיק חדורי מוטיבציה ורצון להצליח בתחום כי הוא פשוט נפלא.


תפריט דף הבית