קידוחים – הרבה יותר מקידוח של מסמר

כשאנחנו שומעים על קידוחים, אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שמדובר בקידוח רגיל בקיר, קידוח שנועד לתליית רהיט או תמונה גדולה, קידוח אשר ניתן לבצע באמצעות כלי עבודה רגילים, כאלה שאנחנו יכולים למצוא בכל בית כמעט, בוודאי אצל כל בעל מקצוע.
אך האמת היא, שהמונח קידוחים הוא רחב יותר ומתייחס למגוון גדול של עבודות אשר חלקן הגדול, מתבצע עוד לפני שקיים המבנה ומהווה חלק מתהליך העבודה. כך למשל אנחנו יכולים למצוא קידוחים בקרקע שמטרתן לאפשר בנייה של יסודות המבנה, עליו הוא יתבסס. כך אנחנו יכולים למצוא גם שורה של עבודות קידוחים שמיועדים לצורך הכנסת אלמנטים שונים אל תוך הקרקע, בין אם מדובר בצינורות ותשתיות אחרות, בין אם זה בשביל לספק חשמל, מים, גז או כל דבר אחר לאזור ובין אם מדובר באספקה של צרכים מיוחדים, אחרים, הן לאזור מיושב והן לאזור תעשייתי, מסחרי.
קידוחים לצרכים אלו מתבצעים על ידי גורמים מקצועיים, שמחזיקים ברשותם מקדחים אשר מוגדרים כציוד עבודה כבד. לא כל אחד יכול להפעיל ציוד שכזה אלא רק אנשי מקצוע אשר יש להם רישיון והסמכה. לכן, אם קבלנים או כל גורם אחר זקוקים לבצע קידוחים בקרקע, הם שוכרים חברות מקצועיות שיבצעו עבורם את העבודה, מן הסתם הם דואגים שאותן חברות יחזיקו ברשותם את כל האמצעים, הכלים ואנשי מקצוע אשר יכולים לבצע את עבודות הקידוח ברמה הגבוהה ביותר.

מה צריך לדעת על עבודות קידוח

אנחנו יכולים לעבור לא פעם ברחוב מסוים ולראות שמתבצעים קידוחים בקרקע. זה לא חייב להיות בהכרח לצורך בנייה של מבנה, לעיתים הקידוח מתבצע בשביל להטמין במקום מיכלים או צינורות מסוימים, לעיתים זה מתבצע בשביל שיהיה ניתן להתקין במקום עמוד חשמל או עמוד אחר.
הקידוח מתבצע כאשר כל האזור או לפחות חלקו מפונה, הן מגורמים שאינם מורשים להיות נוכחיים במקום בזמן הקידוח והן מכלי רכב, או כל דבר אחר שיכול להפריע בזמן הקידוח ולחילופין, יכולים להינזק.
הקידוח מתבצע, כמובן, אך ורק אחרי שמתבצעת סריקה של המקום, הן על פי השטח והן מתחתיו, זאת בשביל לוודא שבמהלך הקידוח שום תשתית לא תיהרס. אם הקידוח יתבצע על תשתית מסוימת, הרי שיכול להיגרם נזק היקפי עצום אשר יכול לפגוע באזור נרחב, בצורות שונות.
כמו שאפשר להבין, בעת ביצוע הקידוח הרי שאדמה מתוך הקרקע יוצאת החוצה, אותה אדמה מועברת על ידי משאיות אל מקומות אחרים, במידה וניתן עושים בה שימוש חוזר. בכל מקרה, אם נוצרת פסולת בזמן הקידוח, הרי שמעבירים אותה להטמנה בתוך הקרקע במקומות מורשים, זאת על מנת שהיא לא תישאר חשופה. דבר שעלול להיות מסוכן הן לאדם והן לסביבה בכלל. לכן אנחנו נראה תוכניות שלמות שמגדירות כיצד מבצעים קידוחים, ובתוכן גם פרק ייחודי מה עושים עם כל הפסולת והקרקע שמוצאים בזמן הקידוח.תפריט דף הבית