זכו להכשרה בקורס טפסנות וכנסו לעולם הבניה

עולם הבניה הוא עולם שלם המורכב מאלפי בעלי מקצוע ומומחים המשלבים ידיים על מנת להקים בניה שלמה מאפס. זוהי כמו בריאה של עולם חדש והפיכת מקום שהיה שומם לחלוטין למקום מאוכלס, מסודר ומאורגן. אם תמיד גיליתם עניין בבנייה ואדריכלות, אם אתם מוצאים עצמכם עומדים מול מבני ענק משתהים ופעורי פה, אם אתם מוצאים משהו מרתק באתר בנייה וכיצד מקימים מבנה כה עצום משום דבר, עולם זה הוא בשבילכם ותוכלו להתחיל למצוא את מקומכם בעולם המגוון הזה דרך קורס טפסנות.
 

תחום הטפסנות

אחד החלקים הכי משמעותיים בתהליך הבניה הוא שלב הטפסנות, לו נדרשים בעלי מקצוע מומחים שיוכלו להרכיב את השלדה שתייצב ותחזיק את הבטון עד שיתייבש. עבודת הטפסנות הראשונה ככל הנראה התחילה ברומא בתקופת הרנסנס, בבניית הקתדרלות והקפלות המרשימות שעומדות על תילן עד היום. לטפסנות חלק אינטגראלי בבנייה והוא מצריך יכולות רבות ואנשים שיכירו את כל סוגי השלדות הקיימים. על מנת להכיר את כל סוגי הטפסנות ואת הדרכים לערוך ולחשב נכון בנייה בטפסנות, יש לעבור הכשרה מתאימה בקורס טפסנות.
 

מה תלמדו בקורס טפסנות?


קורס טפסנות ייתן לכם מבט מקיף על עולם הבניה, כיצד מתנהל שטח בניה, מי הם בעלי התפקידים ומהם השלבים להקמת מתחם, מבנה וכדומה. בנוסף תלמדו את כל תהליך הרכבת הטפסנות שיכלול:
 

  • הכרת החומרים המשמשים לטפסנות – הטפסנות נפוצה בעיקר על ידי בנייה משלדי עץ, אך ישנן בניות הנעשות גם באמצעות פלסטיק, פלדה ואף קרטון

  • שיטות עבודה עם כל חומר

  • הטכניקות השונות להרכבת הטפסנות

  • כל התהליך החישוב לבנייה שנדרשת

  • בנייה שונה הדורשת טפסנות שונה – לדוגמה בניית תעלות, גשרים, בנייה לתוך הים, קומות בשלבים וכו'. כל אחת מבניות אלו דורשת חישוב שונה והכרת מכלול הגורמים הפועלים כמו כוח כבידה, צורת בנייה שונה, תנועות מים וכדומה.

  • קריאת תרשימי בנייה והבנת השלבים השונים בבנייה והשתלבותם עם עבודת הטפסנות

  • הבטיחות הנדרשת בעבודה ונהלי הבטיחות שנקבעו על ידי המדינה

     

הדרישות להכשרה

אחת הנקודות הטובות ביותר בקורס טפסנות היא שעולם זה נגיש לכל אחד. הדרישה היחידה על מנת להיכנס לתחום היא ניסיון בעבודת הטפסנות. כלומר כל אדם יכול להתחיל לעבוד בבנייה בתחום הטפסנות ולאחר כחצי שנה יכול להגיש בקשה לעבור מבחן טפסנות על מנת להעלות את סיווגו לרמת טפסנות 1. כמו כן, ניתן לגשת לבחינה לקבלת סיווג עבודה ראשוני לאדם המחזיק בידו תעודה מקצועית לעבודת בניין. ישנם 5 סיווגי עבודה כאשר ה5 הוא הגבוה ביותר. לכל אחת מרמות ההרשאה ניתן להגיש בקשה להיבחן לאחר ניסיון והחזקת הרישיון הקודם, אך גם מי שאין בידו תעודת טפסן מורשה, יכול להגיש בקשה להיבחן אם יש לו וותק מספיק בתחום. עולם הטפסנות נגיש לכולם ולא סגור רק למי שידו משגת בלימודים ורישיונות. תפריט דף הבית