פירוק רכבים - איך עושים זאת נכון


רבים לא מכירים את התחום פירוק הרכבים ואפילו כאלה שמכירים את התחום לא ממהרים להגיע לאחד ממגרשי פירוק הרכבים. בעוד שחלק מאיתנו מתחבאים מאחורי הטענה שאין להם סבלנות להתחיל להתעסק בחיפוש גורם מוסמך שיקנה מהם את הרכב למטרות פירוק, אחרים טוענים כי אינם יכולים לראות איך הרכב היקר שלהם מפורק לחתיכות והופך לקופסת מתכת.
הדבר שכנראה חסר לכל אותם אנשים הוא ההכרה של התחום והחשיבות הסביבתית הגבוהה שלו.

בעוד שאכן לחלקנו כנראה יהיה קשה להיפרד מהרכב היקר שלנו ששירת אותנו נאמנה במשך שנים, מה שצריך לעמוד לנגד עינינו הוא דווקא הנושא החשוב של איכות הסביבה.

ברחבי העולם עשרות מאות אלפי טונות של רכבים גרוטים משמשים את התעשייה בשימוש חוזר על ידי מחזור של אותה מתכת אשר נלקחת מאותם מגרשי גרוטאות כך שמעל הכל קיים פה נושא ירוק אשר מקדם מאוד את נושא של איכות הסביבה וקיימות.
 

מדוע כדאי לנו להשתדל להגיע עם הרכב שלנו למגרש לפירוק רכבים?


אז לאחר שהגענו להחלטה כי הרכב היקר שלנו עשה את שלו והגיע הזמן להפרד ממנו ולרכוש רכב חדש, כל שנותר הוא להגיע עמו למגרש פירוק רכבים מוסמך.

קודם כל ברגע שנמכור את הרכב שלנו לבעל המגרש לפירוק הרכבים הוא ישלם לנו בעבור הרכב שלנו סכום שנע סביב ה-3,000 שקלים פחות או יותר.

כך שמבחינה כלכלית נעדיף כמובן לדאוג לקחת את הרכב למגרש לפירוק רכבים מסודר במקום לתת לרכב להחליד באיזה מגרש חנייה עד שהעירייה תדאג לגרור אותו משם.

ההיבט הכלכלי הוא אכן תמריץ נחמד אבל מאחורי כל העניין של פירוק רכבים עומד הרעיון של מחזור המתכת.
מחזור מתכת הוא נושא מאוד חשוב היות וייצור מתכת חדשה מחומרי גלם הוא מזהם פי ארבע מהתכת המתכת וייצור של מתכת ממחוזרת, כך שלאחר גריטת הרכב חומר המתכת נשלח למפעל למחזור מתכת ושם מיוצרת ממנו החומר גלם הממוחזר אשר משמש לאלפי שימושים ברכבי התעשייה.
 

כיצד אנו עוזרים לאיכות הסביבה כאשר אנחנו דואגים לגריטת הרכב שלנו?


כפי שכבר התחלנו לציין, בפירוק הרכבים ישנה עזרה גדולה לאיכות הסביבה בהרבה מאוד היבטים כאשר האלמנט המוביל הוא צמצום המקום של הפסולת.

כאשר מספר רב של רכבים יערמו במגרשי גרוטאות ומגרשי חנייה נטושים מבלי יכולת לגרוט אותם, אנו ניצור ערימות אינסופיות של פסולת, דבר שמונע מאיתנו לשמור על איכות הסביבה.

שנית, בהיבט של קיימות, אנו שומרים על המשאבים הסביבתיים על ידי כך שאנו לא מבזבזים את משאבי הטבע אלא ממחזרים חומרי גלם מהפסולת שיש לנו.

כיום בארץ השימוש במתכת ממוחזרת הוא אינו גבוה היות והנושא עדיין אינו מפותח יתר על המידה ולאחרונה נעשים מאמצים רבים מצד הממשלה לחוקק רפורמה בנושא שתעזור לשמירה על איכות הסביבה.
 


תפריט דף הבית