צעדים בדרך לקריירה כחשמלאי

חשמלאי הוא אחד המקצועות המבוקשים בישראל ובעולם כולו, מכיוון שהחיים המודרניים מושתתים על השימוש בחשמל ובלעדיו קשה אפילו לדמיים כיצד נתפקד וכיצד ננהל את החיים שלנו. במילים אחרות, חשמלאים מבוקשים תמיד ובכל מקום ותמיד ישנה דרישה לאנשי מקצוע שעברו הסמכה בתחום זה. אם אתם מחפשים מקצוע שיבטיח לכם פרנסה קבועה כל החיים ושבו ניתן להתקדם מהר יחסית וכבר מתחילת הדרך להיות עצמאי, חשמלאי הוא המקצוע הנכון עבורכם. אם אתם מעוניינים לפתח קריירה בתחום החשמל על מנת להשתלב בתחום הטומן בחובו שלל אפשרויות לקידום מקצועי מהיר יחסית, עליכם להתחיל עם הרשמה ללימודים בקורס חשמלאי מעשי. קורס זה יעניק לכם את הידע הבסיסי הדרוש ויכיר לכם את התחום באופן כללי, לאחר מכן, במידה ותרצו להמשיך ולהתמקצע, תוכלו להירשם לקורסים מתקדמים יותר בתחום החשמל שירחיבו את אפשרויות התעסוקה שלכם באופן משמעותי.

במה תוכלו לעסוק לאחר סיום קורס חשמלאי מעשי וקצת מידע אודות הקורס

חשמלאי מעשי רשאי לבצע עבודות חשמל במתח נמוך ולחתום על תוכניות חשמל ללא הארכת יסוד. תנאי הקבלה לקורס זה נוחים מאוד במרבית המכללות המקצועיות ומספיקות בדרך כלל 11 שנות לימוד על מנת להתחיל ללמוד בו. משך הלימודים בקורס משתנה בין המכללות השונות ובהתאם לתוכנית הלימודים, אורכו יכול לנוע בין חצי שנה לשנה וחצי. מכיוון שניתן ללמוד את המקצוע בקורסי בוקר או ערב, השתתפות בהם מאפשרת להמשיך ולעבוד במשרה מלאה, מה שגם כן הופך את הקורס הזה למבוקש ביותר. בוגרים שיעמדו בכל דרישות הלימודים יקבלו בסיום הקורס תעודת גמר ורישיון חשמלאי עוזר מטעם משרד התמ"ת.

כיצד מתקדמים הלאה

מי שבסיום הקורס הבסיסי בחשמל יהיה מעוניין להמשיך ולהרחיב את ההשכלה המקצועית שלו בתחום החשמל, יוכל לצבור ניסיון מעשי בעבודות חשמל על מנת לקבל תעודת חשמלאי מעשי מטעם משרד התמ"ת. מי שירצה להתקדם במקצוע ולהפוך לחשמלאי מומחה על מנת לבצע פרויקטים מורכבים בתחום החשמל, יפנה ללימודי הנדסת חשמל במוסדות להשכלה גבוהה. לימודים אלה עורכים בין שלוש לארבע שנים ובסיומם הבוגרים מקבלים תעודה מקצועית מבוקשת מאוד. האפשרות הנוספת היא להמשיך את הלימודים בקורס חשמלאי מתח גבוהה, בקורס חשמלאי מוסמך או בקורס חשמלאי ראשי שיכינו אתכם את הבוגרים לעבודה מאתגרת באחד התחומים החשובים ביותר בחיים של כולנו. האפשרות לפתח קריירה מקצועית בשלבים ומגוון רחב של מסגרות לימוד בהן ניתן ללמוד את רזי המקצוע, הופכים את הקריירה כחשמלאי לבחירה הטבעית של מאות אלפי צעירים בישראל.תפריט דף הבית