ציוד למאפיות - ממה להתחיל

ציוד למאפיות הוא צורך של קהילה ספציפית של בעלי מקצוע, המבקשים את המכשור המתקדם ביתר לבצוע עבודתם נאמנה. חלק מהציוד עשוי להשתנות בהתאם לצורך הנקודתי של כל בית מאפה, אך ישנו ציוד בסיסי המהווה את היסוד לכל מי שחפץ לעסוק בתחום האפייה והקונדיטוריה.

מי שמבקש לפתוח קונדיטוריה או מאפיה נדרש לידע מוקדם רחב גם בתחום המקצועי וגם בתחום העסקי והפיננסי- וכן הגדרת תקציב ייעודי לרכישת ציוד למאפיות, על מנת לעמוד במסגרת ההוצאות ועדיין לאבזר את העסק החדש במכשירים ההכרחיים.

לאבזר באופן מושלם מאפיה חדשה זה עניין לא פשוט, ובוודאי לא זול. ציוד למאפיות כולל מכשירים רבים בניהם: מלושים, מיקסרים, מכונות בצק, מכונות באגטים, תנורים, מערכות חימום והקפאה, מקררים ועוד. תכנון מוקדם והבנת הצרכים המדויקים של בית העסק, יעזור בבחירת הציוד המתאים ביותר, ובכך גם יחסוך בעלויות מיותרות של ניסוי וטעיה. גודל המקום, התפריט המיועד, כמות העובדים המתוכננת ורוחב פס הייצור המשוער, כל הללו יהוו פרמטרים מכריעים בבחירת הציוד המתאים לעבודה מתמשכת.

כאשר מתכננים הקמתה של מאפיה, קונדיטוריה או כל עסק אחר מתחום המזון, עולה תמיד השאלה האם כדאי לרכוש מכשירים חדשים או להסתפק במכשירים יד שניה. ציוד למאפיות יד שניה ניתן למצוא- הן באופן פרטי, מבעלי מאפיות שנסגרו או כאלה שהרחיבו את פעילותן והציוד הישן אינו מספק עבורן עוד, והן מעסקים המתמחים בסוג ציוד זה, וכחלק מהשירות גם מספקים מכשירים מיד שניה, במטרה לאפשר ללקוח גם מכשור בעלות נמוכה יותר, במידה ובכך חפץ. אין פסול ברכישה של ציוד למאפיות מיד שניה, אולם במידת הניתן מוטב לבצע את הרכישה מעסק מתמחה שבדק את הציוד ומוכן להעניק עבורו אחריות מסוימת. אחרי הכול, בין אם מדובר בציוד חדש או מיד שניה, מדובר בציוד בעל ערך שנועד להוות את בסיסה של המאפיה.

ידע מקצועי הוא תחילתו של כל תהליך הקמת המאפיה. שהרי לא די בידיעת תורת הלישה והאפייה על מנת להקים עסק מקצועי, שיספק ללקוחותיו ריחות משכרים של מאפים טריים מדי בוקר. אפיה במאפיה אינה דומה לאפיה ביתית והמכשירים הדרושים על מנת לערום בגטים ולחמניות, קרואסונים ועוגות על גבי מגשי ברזל ענקיים, אינם אותם מכשירים. כמו כן בכל עסק בתחום המזון יש לתת את הדעת על כמויות מדויקות וקבועות בעת העבודה, ועל כן חשוב לשלב ברשימת הציוד גם מכשירי שקילה מדויקים ובעלי יכולת להכיל כמויות גדולות.

פרמטר נוסף שיש להביא בחשבון עם בחירת ציוד למאפיות הוא נושא הכשרות. בהנחה ומעוניינים במאפיה שתישא תעודת כשרות חשוב לבחור במכשירים בעלי פלטות מתחלפות לשימוש בפס ייצור פרווה או פס ייצור חלבי וכן בנפות חשמליות שעומדות בדרישת הרבנות ו/או הבד"צ.


תפריט דף הבית