טיפים לפתיחת עסק

כל אחד ואחת מאתנו חולמים לפעמים על פתיחת עסק עצמאי שבו אנו נהיה הבוסים של עצמנו. אם חושבים על זה, יש לעסק עצמאי יתרונות רבים, אולם ההליך הביורוקרטי הראשוני עשוי לעתים להתיש אותנו. פתיחתו של העסק כרוכה בפתיחת תיק ברשויות המסים (מס הכנסה ומע"מ) וכן בביטוח לאומי.
 

פתיחת עסק – יתרונות:

 
  • אף אחד לא אומר לנו מה לעשות, איך ומתי.
  • אנו יכולים לעבוד באילו שעות שאנו בוחרים.
  • כל הרווחים מהמאמץ והעבודה שלנו הולכים לכיס שלנו.
  • אנו יוצרים את המוצרים/השירותים וקובעים את מחירם.
  • ועוד...
 

חסרונות בפתיחת עסק עצמאי:

 
  • לא תמיד יש מספיק הון אישי לפתיחת העסק.
  • אם אנחנו חולים/לא עובדים מאיזושהי סיבה אנו לא מכניסים כסף (לפחות עד שמגיעים לרמה של הכנסה פסיבית מהעסק – כלומר שהוא פועל ומכניס כסף גם אם אנו לא עובדים).
  • בעסקים קטנים מנהל העסק עושה הכול בדרך כלל: ניהול חשבונות, שיווק ופרסום, ניהול העובדים ולעתים חלק מהעבודה עצמה.
 

טיפים להשגת הון אישי:


השגת הון אישי הוא אחד הדברים אשר מקשים עלינו ביותר כאשר אנו מעוניינים לפתוח את העסק הפרטי שלנו. פתיחת עסק דורשת מאתנו סכומי כסף התחלתיים שנצטרך להשתמש בהם כדי לקנות ציוד, לקנות סחורה, להשכיר מקום לפעילות העסק, לתפעל עובדים, לחיוב הוצאות חודשיות (חשמל, מים, ארנונה), להוצאות שיווק ופרסום ועוד.
כשם שאנו מבינים את החשיבות של ההון האישי בעסק שלנו, כאן עולה השאלה כיצד להשיג אותו? הרי שרבים מאתנו רוצים כבר להקים את העסק שלהם, אולם אינם יכולים לאפשר לעצמם לעשות זאת. חלק מהאנשים כרגע השתחררו מהצבא כאזרחים צעירים המעוניינים לכבוש את העולם, להקים עסק ולהצליח, אך אם אין להם מספיק הון אישי כדי לעשות זאת. מה בכל זאת ניתן לעשות?
  1. לקחת הלוואה – במידה ומדובר בסכום קטן של כמה עשרות אלפי שקלים שאתם צריכים, ייתכן ותוכלו להשיג את הסכום הזה מהבנק. במידה והבנק לא מאשר לכם, תוכלו לבקש מגופים פרטיים שונים המאושרים על ידי משרד האוצר.
  2. הלוואה מטעם המדינה – ישנם מוסדות שונים כמו מט"י או מעוף אשר מאפשרים לאנשים תיווך להשגת הלוואה גדולה לפתיחת עסק מטעם המדינה. כמובן שתצטרכו להשיג חלק מההון האישי בעצמכם (לחסוך מעט כסף, להלוות מבן משפחה וכו') ולהכין תכנית עסקית. חשוב שהתכנית העסקית תהיה ריאלית ולא תציג תוצאות צפויות לא מציאותיות. 


תפריט דף הבית