פרקטים

פרקטים נחשבו בעבר כריצוף בבתי יוקרה או בבתים של אנשים אמידים. אך כיום המצב שונה, וניתן להשיג פרקטים במחירים נוחים ובצבעים מרהיבים. מחירי פרקטים משתנים בהתאם לסוג החומר, שממנו תזמינו את הרצפה.

מהן האפשרויות כשרוצים לרצף פרקטים?

שתי האפשרויות העיקריות בריצוף פרקט הן: ריצוף מעץ טבעי וריצוף מחומר סינטטי.

פרקטים מעץ טבעי – פרקטים אלה הם היפים אך היקרים ביותר. פרקטים אלה עשויים מעץ טבעי מלא וגושני, והם מונחים בשיטה תלת שכבתית או רב שכבתית. חומר גלם זה נחשב לחומר גלם מעולה ובעל מראה מרהיב. מי שמבקש את האיכות הטובה ביותר רצוי שיזמין פרקט מעץ, שהוא בעל נוכחות מרשימה וצבעים עמוקים המעניקים מראה ייחודי.

פרקטים סינטטיים – פרקטים אלה עשויים מחומר המכונה HDF, וזהו למעשה קרטון דחוס שעליו מודבקת דוגמה דמוית עץ שאותה מצפים בניילון מיוחד בשיטת למינציה. פרקטים אלה מאד נפוצים בגלל מחירם הזול, אך הם פחות איכותיים, והמראה שלהם אינו מרהיב כמו המראה של פרקטים מעץ מלא.
 

יתרונות וחסרונות של פרקטים

היתרון של פרקט עץ הוא המראה, החוזק ויכולת הבידוד הטובה שלו. רצפת פרקט מעץ טבעי מבודדת מפני חום בקיץ וקור בחורף, וניתן ללכת עליה יחפים. פרקטים מעץ ניתן לצפות כאשר הם מתבלים, והם אינם רגישים למים ולרטיבות. החיסרון של פרקטים אלה הוא הרגישות שלהם לשריטות ולמכות. גם תיקון של פרקט עץ שנפגע או נסדק יכול להיות יקר.

פרקט סינטטי מתייחד בכמות צבעים גדולה בהרבה מעץ טבעי, הוא עמיד ופחות רגיש למכות ושריטות מפרקט עץ, הוא קל לניקוי, וניתן לתקן אותו בעלות קטנה. החסרון שלו הוא: עמידות לתקופה מוגבלת בלבד ובידוד הרבה פחות טוב מפרקט עץ.

כך או כך, התקנת פרקט בבית משנה את האווירה, וגורמת לו להיראות איכותי ויוקרתי יותר.תפריט דף הבית