פרקטים – הבחירה החכמה

אין זה סוד כי פרקטים הפכו להיות החיפוי השכיח ביותר. בתים פרטיים, דירות, משרדים ואפילו מתחמים ציבוריים, מתהדרים להם ברצפת פרקט. מהו סוד הפרקטים ומדוע הם כל כך נפוצים במחוזותינו? על כך ועוד, בשורות הבאות.

סוגי פרקטים
טרם נדון ביתרונות הפרקט, מוטב שנכיר את הסוגים הקיימים והשכיחים ביותר.
  1. פרקט עץ מלא - פרקט יוקרתי ובעל יתרונות מהותיים הבאים לידי ביטוי הן במראה היוקרתי והמרשים והן באיכות הגבוהה. פרקטים העשויים עץ מלא מעניקים את המראה היוקרתי ביותר.
  2. פרקט רב שכבתי - זהו פרקט העשוי 3 שכבות: עץ אציל, עץ לבן ושילוב של דבק ונסורת. יתרונותיו הם העלות אל מול פרקט מעץ מלא והעובדה כי שכבתו הראשונה עשויה פרקט עץ מלא.
  3. פרקט למינציה - כאן מדובר על פרקט סינתטי ("דמויי עץ") ויתרונו הגדול הוא המחיר הנמוך יחסית. אומנם איכותו נמוכה מפרקט עץ מלא אך זוהי אופציה נהדרת למי שתקציבו מוגבל.
 
סודו של הפרקט
סביר להניח כי אם היה כל אחד ואחת מאיתנו היה נשאל את השאלה הבאה: "האם היית רוצה חיפוי רצפה במחיר טוב וכזה שקל וזול לתחזק?" התשובה הייתה כן. ובכן, זהו בעצם סודו של הפרקט, שני אלמנטים אלו הופכים את הפרקט למושך ולא בכדי, רבים כבר בחרו להתקינו. שילוב מחיר נמוך עם תחזוקה קלה, הופך את הפרקט לחיפוי מנצח.

מחיר אטרקטיבי - עלות התקנת פרקט אל מול רצפה העשויה מרצפות, נמוכה יותר. יתרה מזאת, כאשר יש צורך בתיקון או בהחלפת חלק מסוים בפרקט, הרי שהמלאכה קלה, נגישה ואינה יקרה.

תחזוקה קלה – בכל בית בישראל ובעולם כולו, לרוב יש יום אחד בשבוע המוקדש לניקיון הבית. ביום זה, הדבר הראשון וזה שצורך את הזמן הרב ביותר, הוא שטיפת הבית. כאשר מותקנת רצפת פרקט, אין צורך בשטיפת הפרקט אלא ניקיון בעזרת תכשירים מותאמים בעבור ניקיון יסודי, בעבור ניקיון יומיומי, ניתן להעזר במטלית לחה בלבד.

טרנדים חדשים בתחום הפרקטים
עם השנים והביקוש הגדל וגובר, פותחו מספר רב של דגמי פרקט וכיום גם ניתן להשיג פרקט בשלל צבעים ובהתאם לדרישה. כמו כן, ניתן למצוא גם פרקטים עמידים בפני מים, המאפשרים להתקינם לצד הבריכה או במטבח הבייתי.
לסיכום, הפרקט הוא פתרון מושלם תודות לשילוב יתרונותיו אותם הצגנו לעיל. אין ספק כי אנו עתידים להמשיך ולהיחשף לסוגי פרקטים נוספים ככל שהביקוש יעלה.
 


תפריט דף הבית