פרגולות

פרגולות הם מתקנים מיוחדים המורכבים מעל מרפסות בגינות או בחצרות, ובדרך כלל הן מחוזקות לקיר המבנה, שאליו הן מוצמדות יחד עם עמודים בקצה הרחוק. פרגולות הפכו בשנים האחרונות לטרנד מאד מבוקש, ורבים מתקינים לעצמם פרגולה בחצר.

היתרונות של פרגולות

פרגולות הן למעשה מתקן הצללה המאפשר את ניצול מרפסת הגינה, גם כאשר השמש זורחת וגם כאשר יורד גשם. פרגולה היא מבנה העשוי עץ או מתכת המחזיק גג המכסה את שטח המרפסת. מעבר לצד הפרקטי של פרגולות הן נחשבות גם למתקנים מאד אסתטיים, וניתן לבחור בין מגוון רחב של סוגים וסגנונות.
 

פרגולות עץ – הסוג הנפוץ ביותר של פרגולות הוא פרגולות מעץ. יש כמה סוגים שונים של עץ המשמשים בבניית פרגולות מעץ: עץ גושן בעל קורות מאד עבות המעניקות לפרגולה מראה כפרי ומסוגנן בעל נוכחות מרשימה המתאימה לבתים הבנויים בסגנון כפרי עם גגות רעפים וכדומה. פרגולות מעץ אורן נראות יותר עדינות, הן זולות יותר אך לא פחות יפות. מסביב לפרגולה ניתן לשתול צמחים מטפסים שעם הזמן יעטפו את המבנה, וישוו לו מראה מקסים של ירוק ופריחה בצבעים שונים.
 

פרגולות מתכת – פרגולות מתכת מייצרים לרוב מאלומיניום שנחשב לחומר מאד חזק וקל. בניית קונסטרוקציה מאלומיניום מאד מהירה ומאד חזקה, וניתן להתקין איתה פרגולות בכל גודל שתבחרו. המראה של האלומיניום שונה ממראה העץ והתחושה שלו היא יותר מודרנית ועכשווית. פרגולות אלומיניום מתאימות למבנים הבנויים בסגנון מודרני עם הרבה בטון וזכוכית.

כיום ניתן להתקין פרגולות עם גג בעל שלבים שניתן לשנות את הזוית שלהם לפי זוית קרני השמש באמצעות שלט רחוק. ניתן לכסות פרגולות גם בגג רעפים או בכל סוג גג שתבחרו.

ייצור והתקנה של פרגולות מצריך מיומנות רבה ונסיון, ויש לעבוד עם חברות המתמחות בכך באופן ספציפי, ולא באופן מזדמן.תפריט דף הבית