פטנטים שעושים את העבודה ליותר קלה

מי שיודע איך לרשום פטנט בהחלט יכול להקל על העבודה של אנשי מקצוע. בעלי מלאכה בכל רחבי העולם מנצלים כיום את הפטנטים החדשים. אפשר לראות שורה ארוכה של פטנטים בתחומים כמו הדברה, חשמל, צבע, ניקיון ואפילו גינון. בנוסף, פטנטים הם חלק בלתי נפרד מתחום המחשבים, הצילום והאינטרנט. בעל מקצוע משתמש בפטנטים כדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר והוא נעזר בהם על מנת לשמור על בטיחותו. פטנטים חדשים משרתים את כל הצדדים המעורבים בעבודה ויש להם ערך מוסף.

אפשר לחלק את הפטנטים לקטגוריות כדי לבדוק איך הם עושים את העבודה קלה יותר. בקטגוריה של ציוד בסיסי למשל יש פטנטים הקשורים לתאורה. אלו פנסים קטנים שניתן להצמיד למקדחות, פטישונים ומחרטות. הייחודיות של הפטנט היא התאמה לאופי העבודה ולתוצאות שרוצים להשיג. בעזרת פטנטים הקשורים לתאורה ניתן להגדיל את שעות העבודה של בעלי מלאכה, להציע שירות גם בשעות הערב ולבצע משימות במקומות חשוכים ללא חשש. עם זאת, בקטגוריה של ציוד מתקדם יש פטנטים המספקים תמיכה. כאן הדגש הוא על שימוש בחומרי גלם חזקים ועמידים בתור רגליים לעגלות, סולמות וציוד כללי.
 

דוגמאות לפטנטים נפוצים

יש הרבה מוצרים שנמצאים בארגז הכלים של אנשי מקצוע אך רובנו לא מייחסים אליהם חשיבות. אלו מוצרים שיצאו להפצה רק לאחר תהליך ארוך של רישום פטנט. הדוגמאות הבולטות למוצרים מן הסוג הזה כוללות מנגנון תזכורת לנעילת דלת, פקק ניקוז ונטרול ריחות לרצפה שמתאים לאינסטלטורים וחורץ בטון מכאני המיועד לחברות קידוח.
עוד כלי עבודה השייכים לקטגוריה של פטנטים נפוצים הם משאבה ללא חלקים פנימיים, מברגה אטומה למים ושבשבת.

האם גם בעלי מלאכה יכולים לרשום פטנט?


כל ממציא יכול לרשום פטנט ולצרף את ההמצאה שלו לארגז הכלים של בעלי מלאכה. מהבחינה הזו אין הבדל בין מדענים, אינסטלטורים או חשמלאים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, רקע והכשרה לא תמיד מעידים על היכולת להמציא פטנטים. לעיתים קרובות הפטנט הוא תוצאה של צבירת ניסיון. מהבחינה הזו אין תחליף לניסיון מעשי של בעלי מלאכה המכירים את השטח. הם מתנסים מדי יום במגוון רחב של עבודות, מזהים צורך ספציפי ובזמנם הפנוי יכולים לענות עליו.
בעלי מלאכה יכולים לרשום פטנט בכל רגע נתון ולשנות את העולם. חלק מהפטנטים המפורסמים ביותר הומצאו על ידי אנשים מהשורה. כך הומצא מכשיר נייד חכם לניקוי ושטיפת פאנלים סולאריים, מכשיר עזר לניקוי רצפות, מערכת סולארית להתפלת מים ואפילו כלי עזר לניתוח גב. בחלק מהמקרים כלל תהליך המצאת הפטנט מעורבות של בעלי מלאכה ואנשי מקצוע כמו רופאים, מהנדסים או מתכנתים. בסופו של דבר נרשם הפטנט במאגר משפטי וכך הגן על בעליו מפני גניבה והפרת זכויות יוצרים. תפריט דף הבית