על תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר לבית פרטי

להצעת מחיר חייגו: 072-221-4044



עומדים בפי מעבר לדירה חדשה או משפצים דירה ישנה וחושבים כיצד לרשת את הבית במערכת מיזוג מתאימה? ובכן יש מספר גורמים שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם מתחילים בעבודה. אנחנו נעזור לכם כאן להכיר ולהבין את הגורמים השונים והחשובים שמשפיעים על בחירה נכונה של מערכת מיזוג אוויר לבית פרטי. לפני שנציג את הגורמים וכיצד מתמודדים איתם חשוב להבהיר שתי נקודות משמעותיות:
  1. בכל בית ניתן להתקין מערכת מיזוג אחרת, זאת על פי גודלו ומיקומו, לכן אין בית אחד דומה לשני.
  2.  ישנן מערכות מיזוג שניתן להחליף במהלך הזמן, במיוחד כשמדובר במערכות מיזוג שתלויות על הקיר או כאלה שיוצאות מהחלון. לעומת זאת במערכות מיזוג מיני מרכזיות או מרכזיות, קצת בעייתי להחליף אותן במהלך הזמן. לכן מוטב לבחור מערכת שיכולה לשרת אותנו במשך תקופה ארוכה ונהיה מרוצים ממנה.

הגורמים המשפיעים ביותר על בחירת המיזוג לבית

מיקום הבית – לא הרבה אנשים מודעים לכך, אך מיקום הבית משפיע לא מעט על גודל מערכת המיזוג אותה נצטרך לרכוש. בית שנמצא באזור שמשי ולא מוצל, יזדקק למערכת מיזוג רצינית יותר מאשר בית שנמצא באזור קריר שנהנה מצל כל ימות השנה. מן הסתם, בית במיקום הראשוני שהצגנו ייהנה ממערכת הרבה יותר חסכונית מאשר מבית במיקום השני שהצגנו.
כמות חדרים – ככל שיש במבנה יותר חדרים כך המערכת צריכה להיות יותר גדולה. במקרה כזה נשתמש במערכת מיני מזגן מרכזי או מערכת של מזגן רב מאייד, אשר מתאים למיזוג של מספר חדרים בו זמנית. לעומת זאת אם מדובר במבנה עם חדר אחד או שניים, אפשר להסתפק במזגן עילי או חלון, שיש לו 1 או 2 כוח סוס.
תכנון נכון – כאן יש חשיבות לשני אלמנטים, ראשית, היכן נתקין את המזגן , שנית, איזה סוג מזגן נתקין כך שנהנה ממנו באופן אופטימאלי אך מצד שני הוא לא יבזבז הרבה חשמל (דבר שיגרור עלייה בהוצאות השוטפות). לגבי מיקום התקנת המזגן, תמיד עדיף להתקין אותו למעלה ולא למטה, כלומר שיהיה מזגן עילי. יש לכך שני הסברים מרכזיים: הראשון, מבחינת יכולת עבודה, אזי שהוא יוריד את האוויר כלפי מטה באופן מרוכז ולא יעלה אותו כלפי מעלה, דבר שיצור עבודה לא יעילה מצידו. ההסבר השני הוא שמבחינה אסתטית עדיף להתקין את המזגן על הקיר למעלה, ושלא יפריע לתנועה בחדר כפי שקורה אם מתקינים אותו למטה.
לגבי צריכת החשמל הרי שהמזגן צריך להיות "ירוק" כלומר חסכוני באנרגיה מה שיוביל גם לצריכת חשמל נמוכה, דבר שישמור עליו טוב יותר וימנע מאיתנו לבזבז הרבה חשמל דבר שיעלה לנו כסף רב.
נקודה חשובה אחרונה - מומלץ לרכוש מזגן שניתן להעביר אותו בלי בעיה ממבנה למבנה, כך אם נרצה לעבור דירה, נוכל לקחת אותו איתנו ולהשתמש בו בדירתנו החדשה.
                                                                                                             
 


תפריט דף הבית