מחפשים עיצוב מיוחד למטבח? מטבחים בסיגנון יפני

בימנו, עולם עיצוב המטבחים מתפתח בקצב מסחרר, ההתפתחות בעולם העיצוב היא תוצאה של ההתפתחות ההולכת וגדלה בעולם הבישול. פורטל אקרמן מטבחים בא להסביר לנו מה לעשות לפני עיצוב המטבח שלנו.

עקב כך שעולם הבישול הולך ומתפתח (תוכניות בישול, תוכניות ריאליטי, תחרויות בישול, ועוד) מתעורר ביותר ויותר אנשים החשק לבשל, ומי לא רוצה לבשל במטבח מעוצב וחדשני?. רוב העיצובים החדשניים הינם דרמטיים וצעקניים מעט, וכתוצאה מכך לא כולם מתחברים אליהם, וכמו כך צבעם הוא בדרך כלל בגווני האפור, שחור, לבן, כחול כהה.

הצבעים של המטבחים המודרניים משדרים קור, זאת היא סיבה נוספת לכך שלא כולם מתחברים לעיצובים המודרניים. אנשים רבים מחפשים עיצוב שיהיה מודרני, אך מצד שני לא יהיה קר, אפשרות מעניינת לעיצוב כזה הוא העיצוב היפני.
 

מאפייני העיצוב היפני

העיצוב היפני יהיה בדרך כלל בנוי בהתאם למאפיינים של התרבות היפנית: מינימליזם, סדר, ניקיון, וקפדנות רבה. קווי העיצוב של המטבח היפני יהיו חזקים, ברורים, ונוקשים מאוד.

העיצוב היפני אינו מכיל בתוכו אלמנטים קישוטיים, לא יהיו בו גילופים, פיתוחים או גמורים, הכל יהיה אחיד וחד. משטחי העבודה במטבח היפני יהיו נקיים לגמרי מחפצים ויבלטו מאוד, כאשר הדגש העיקרי כאמור יהיה על סדר, אחדות וניקיון.
הצבעים העיקריים בעיצוב  היפני יהיו בעיקר: שחור, אפור, ולבן . גם הצבעים של המטבח היפני עוזרים לשמור על מראה מינימליסטי, כמו כן, על מנת לשמור על המראה האחיד והקפדני של העיצוב היפני, חשוב לבחור במכשירי חשמל אשר בנויים בתוך המטבח.
 

למה בעצם כדי לבחור במטבח בעיצוב יפני?

העיצוב היפני הוא ייחודי מאוד, בנוסף לכך הוא מחבר בין מראה מודרני למראה חם ומשפחתי, הפשטות שבמטבח היפני משדרת חום והסדר והניקיון שבו נותנים לו מראה מודרני וחדשני.
העיצוב היפני מתאים בעיקר לאנשים שמקפידים על ניקיון וסדר, מראהו הוא מאוד נקי ובעל קווים חזקים ומסודרים. העיצוב היפני לא נפוץ מאוד בקרב הישראלים, זאת מפני שהוא נדיר ולא דואגים לפרסם אותו הרבה, אך בשנים האחרונות ניתן לראות אותו יותר בארצות הברית וזאת מפניי שאנשים רבים מנסים לייחד את המטבח שלהם משאר חלקי הבית ומשאר המטבחים הנפוצים יותר.
 

מבנה המטבחים היפניים ומה מיוחד בו?

המטבח היפני, כמו רוב המטבחים כיום יהיה בנוי בדרך כלל במבנה ה"אי". צורת  ה"אי" היא צורה נפוצה ביותר בימנו, הסיבה שהיא נפוצה כל כך היא שמבנה זה הוא יעיל מאוד מפניי שהוא מתאים לחדרים גדולים ונרחבים וגם לחדרים קטנים וצפופים.
 
ההמלצה הטובה ביותר היא עבור רוכשים חדשים, חיפשתם עיצוב אישי בסיגנון שלכם? ישנם פורטלי מטבחים באינטרנט אשר מכילים כמה חברות מטבחים ואת כלל העיצובים שלהם, כנסו אליהם והשוו עיצובים, קחו השראות ורעיונות. שם מציעים לנו מגוון עצום של אפשרויות ועיצובים של מטבחים הן בעיצוב יפני, והן בעיצובים שונים.

מבנה זה יעיל מאוד בכך שהוא מספק משטח עבודה נוסף במטבח, דבר הנוח מאוד במידה וישנם מספר אנשים העובדים במטבח במקביל.

כמו כן, צורה זאת מספקת גם מקום אחסון נוסף במטבח, דבר היעיל ביותר במידה והמטבח קטן וחסר בו מקומות אחסון.  
 


תפריט דף הבית