הכל על עיצוב מטבחים לפני שיפוץ

אמנם יש כמה חודשים עד לחג הפסח אבל רבים מעוניינים לשדרג את מראה המטבח באמצעות שיפוץ. לפני פעולת השיפוץ חשוב מאד לבחון היטב את מראה המטבח על מנת שיהיה ניתן לקבל מראה כללי של המטבח.לפני הכניסה לפעולת שיפוץ חשוב מאד לשכור את שירותיו של איש מקצוע בתחום מעצב פנים. ישנה חשיבות רבה לשלב בין עבודת מעצב הפנים לבין עבודתו של השיפוצניק על מנת לחשוב קדימה ולבצע מתיחת פנים כך שהתוצאה תהיה לשביעות הרצון שלכם. לאותם מעצבי פנים יש חזון והם יכולים לבחון היטב את המטבח ולנהל שיח בנוגע להעדפות אודות מראה המטבח.
 

בחינת תוכנית השיפוצים

 
היות וניתן לראות התפתחות בתחום עיצוב מטבחים לפני שמתחילים את פעולת השיפוץ כדאי להסתייע בשירותיו של מעצב פנים על מנת שיבחן כל חלל במטבח. מעצב פנים יראה כיצד ניתן ליצור מטבח המשלב גם יופי וגם פונקציונאליות על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. חשוב לעבוד בצמוד עם מעצב פנים בשל ההיכרות שלו עם חומרי הגלם השונים וכן עם חברות הפעולות בתחום העיצוב- כך הוא יפעיל את הקשרים שלו לצורך בחינת המראה המתאים לחלל המטבח.
 

 
מה חשוב בעת עיצוב מטבחים

 
החלטתם לשפץ את המטבח ולהעניק לו מראה חדש? הנה מספר פרמטרים אשר יש להביא בחשבון בתחילת הליך השיפוץ:
מסגרת תקציב:  כאשר מתחילים לגלות עניין בכל הנוגע לשיפוץ המטבח חשוב מאד לבחון את מסגרת התקציב. חשוב מאד לבחון את התקציב הקיים על מנת שיהיה ניתן לחלק אותו בצורה המתאימה ביותר. לעיתים בעלי דירות עשויים לגבש תקציב גבוהה מדי עבור המטבח ולא לשים לב לשאר החלקים בדירה.
נוחות: המונח עיצוב מטבחים כולל מחשבה על נוחות מלבד יופי. בעת בחירת ידיות למטבח למשל חשוב מאד לוודא כי אותן ידיות לא תהיינה יפות אלא גם פרקטיות.
 
2. נוחות: רצוי לאזן בין נוחות לעיצוב כאשר למשל בוחרים ידיות למטבח. ידית יפה היא לא בהכרח תמיד נוחה. לכן רצי לנסות את הידיות לפני שבוחרים אותן מהקטלוג. התייעצות עם מעצבת פנים יכול להקל עליכם בעת הבחירה.
 
3. מקום מותאם למקרר: לפני תהליך שיפוץ מטבח, חשוב לבדוק את מצב המקרר. אם יתברר שהוא לא יחזיק מעמד יותר משנה שנתיים, או שבכל מקרה אתם רוצים מקרר חדש, כדאי להשאיר מרחב בטוח למקרר החדש. אחרת כשתקנו אותו הוא לא יכנס למקום המיועד לו.
 
4. שטח שיש רחב: כדי שיהיה נוח לעבוד ולבשל במטבח חשוב שיהיה שטח שיש רחב. אפשר גם לעשות אי באמצע המטבח – אולם זה מתאים בעיקר לחדרים גדולים. במידה ומדובר במטבח קטן חשוב שיהיה שטח שיש נוח.
 
5. חיפוי זכוכית או קרמיקה?  במקום קרמיקה ניתן להתקין חיפוי זכוכית. הוא הרבה יותר קל לניקוי. מצד שני הוא שביר יותר מקרמיקה. במטבחים תעשייתיים זה לא יעבוד אבל בעת התקנת מטבח חדש בבית כדאי לחשוב על האפשרות


תפריט דף הבית