עיצוב גינות

עיצוב גינות הפך בשנים האחרונות לדבר מאד מבוקש עם עליית מספר האנשים המתגוררים בבתים צמודי קרקע. עיצוב גינות נעשה על ידי אנשי מקצוע מיוחדים, בין אם מדובר על מעצבי גינות שלמדו בבתי ספר לאדריכלים, או במעצבי גינות, שלמדו במקומות שונים או באנשים בעלי נסיון רב שנים בתחום הגננות ועיצוב גינות פרטיות או ציבוריות.
 

עיצוב גינות – חלק מהבית

עיצוב גינות אינו מופרד מעיצוב הבית והוא למעשה משלים את העיצוב שנבחר לבית עצמו ולצורתו החיצונית של הבית מבחינה ארכיטקטונית. לעיצוב גינות חשיבות רבה במראה הכללי של הבית, ורק אם נחשוב שמחלון מרפסת הסלון משתקפת רוב הגינה, נבין את החשיבות הגדולה של עיצוב הגינה כחלק מעיצוב הבית.

 

מרכיבים שונים בעיצוב הגינה

עיצוב גינות כולל מספר שלבים ומרכיבים שונים שיש לקחת אותם בחשבון:

  • סוג הצמחייה הרצוייה
  • גודל הגינה וחלוקתה הפנימית
  • אלמנטים שונים בגינה – מסלעות ומפלים, בריכות דגים וצמחי מים, שבילי הליכה, ספסלים, פסלים, גופי תאורה מיוחדים וכדומה
  • תאורת הגינה
     

עיצוב גינות כולל גם את המרכיב הפרקטי וגם את המרכיב האסתטי, ויש לדעת לחבר בינהם על מנת להגיע לתוצאה האופטימאלית מבחינת סגנון הגינה שנבחר. מעצבי גינות מיומנים ומקצועיים יוכלו להראות לכם דוגמאות מרהיבות של עיצוב גינות, שניתן ליישם אותם בגינת הבית שלכם בהתאם לסגנון הבית באופן כללי. סגנונות אלה כוללים סגנון ים תיכוני מקומי, סגנון כפרי איטלקי או צרפתי, סגנון יפני, סגנון בריטי כפרי וכיוצא באלה. יש מעצבים המתמחים בעיצוב גינות מודרניות עם צמחים מפוסלים, עצי פרי ננסיים, שילוב של דקים שונים ופרגולות וכדומה.

אם גם אתם מעוניינים בגינה מעוצבת ויפה, פנו למעצב גינות מקצועי שיוכל להפוך את החלום שלכם למציאות צבעונית ומרהיבה.תפריט דף הבית