לשכור עורך דין בנקים?

כל בנק הוא מוסד בעל נוכחות משמעותית בחיים של כולנו, בין אם כאנשים פרטיים ובין אם כבעלי עסקים. הבנקים אמנם ממלאים תפקיד חשוב בכלכלה המודרנית, ובמקרים רבים מסייעים לנו בפן הפיננסי, אבל מצד שני כשצץ קונפליקט או נוצר סכסוך כזה או אחר בינינו לבינם, כדאי להיעזר בעורך דין בעל ניסיון בתחום הבנקים – שכן בלעדיו פערי הכוחות בינינו לבין הבנק, שהם באופן טבעי לטובת המוסד רב העוצמה, עלולים לגרום לנו לנזק של ממש.
בין התחומים בהם מטפל עורך דין בנקים: תביעות כנגד הבנק, הסדר חוב, הגבלת חשבונות בנק, הקמת קרנות גידור והלבנת הון. בנוסף עשויה חוות דעתו של עו"ד מומחה לבנקים להידרש במסגרת הליכים משפטיים שונים בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי.

 

תביעות בנקים

חוסר האיזון המובנה במערכת היחסים שבין בנק ללקוח בא לידי ביטוי במקרים רבים, ובפרט כשהבנק מאיים לתבוע את הלקוח או אפילו מממש את האיום ומגיש תביעה כנגדו. חשוב להבין כי גם אם לא עמדתם בהסכם כזה או אחר מול הבנק, ולכאורה השופט יאמץ את גישת הבנק לנוכח החוזה החתום, עורך דין בנקים מנוסה עשוי למצוא נסיבות שיגרמו לכף לנטות לצד שלכם. עוד כדאי לדעת כי בפני תביעה מצד הבנק ניתן להתגונן רק דרך הליך מיוחד שנקרא הגשת בקשת רשות להתגונן.
 

למה חשוב להגיע להסדר חוב עם עורך דין בנקים?

גם לטובת גיבוש הסדרי חוב מול הבנקים מומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד בעל ניסיון מול מערכת הבנקאות. כשאנחנו חייבים כסף לבנק, לכאורה המוסד הפיננסי יכול לנקוט כנגדנו סנקציות חמורות, אולם בפועל, כדאי לזכור, גם לו יש אינטרס מובהק להגיע להסדר – ואם תשכרו עורך דין מומחה הוא יעזור לכם להגיע להסדר נוח מבחינתכם, ואף ישכנע את הצד שני לוותר על חלק מהריביות, שכר הטרחה ושאר הוצאות מיותרות.


הלבנת הון

תחום פעילות חשוב נוסף של עורך דין בנקים הוא הלבנת הון. החוק בנושא מחמיר מאוד, ועל כן ישנם לא מעט מקרים שבהם נחסמים חשבונות בנק לגיטימיים לחלוטין או שהבנק מסרב לבצע פעולות חוקיות – עורך דין מנוסה יעזור לכם להוציא לפועל את התוכניות שלכם מבלי לעבור על החוק.


תפריט דף הבית