עבודות חשמל

עבודות חשמל כוללות כמה היבטים שונים כגון:

תיקון תקלות במערכת החשמל, התקנות שונות של מכשירי חשמל, עבודות תשתית והנדסת חשמל. עבודות חשמל מבוצעות על ידי חשמלאים בדרגות שונות על פי ההסמכה והניסיון שלהם והתעודות המצויות בידם. כל חשמלאי מתמחה בתחום ההסמכה שלו – חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך, חשמלאי מתח גבוה וכדומה.

מכיוון שתחום החשמל רחב ומגוון הוא מצריך לימודים רחבים על מנת לקבל את ההסמכות השונות. בנוסף ללימודים יש צורך בשנות התנסות מעשית והגשת פרוייקטים שונים.
 

תקלות במערכת החשמל

עבודות חשמל כוללות בין היתר תיקון תקלות חשמל בבית. כאשר מדובר במערכת חשמל חד פאזית יכול חשמלאי מעשי לטפל בתקלות אלה, אך כאשר יש לכם בבית מערכת תלת פאזית חובה לעבוד עם חשמלאי מוסמך. החשמלאי בודק את התקלה ומחליט, על פי הידע והנסיון שלו כיצד לתקן אותה. גם בעת מעבר דירה מומלץ להיעזר בחשמלאי מוסמך על מנת לקבל דו"ח אודות תשתית החשמל של הדירה החדשה.
 

התקנות של מכשירי חשמל

יש מכשירי חשמל הדורשים התקנה של חשמלאי. מכשירים כמו מאווררי תקרה, תריסים חשמליים, תנורי חימום חשמליים, מזגנים וכדומה. עבודות חשמל נוספות בתחום זה הן החלפת שקעים ומפסקים בבית, החלפת לוח חשמל או הוספת מפסקים, הוספת מפסק פחת, או מפסק ביטחון וכיוצא באלה. עבודות חשמל אלה מצריכות חשמלאי מוסמך במידה והבית שלכם מחובר למערכת תלת פאזית.
 

עבודות תשתית

עבודות חשמל מסוג זה נעשות אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך והוא רשאי להחליף מערכת חשמל שלמה בבית על פי תכנון חדש או על פי תכנון קיים. עבודות תשתית מבוצעות גם בבנייה של כל בית ומבנה חדש ואלה מצריכות תוכניות חתומות על ידי מהנדס חשמל.

עבודות חשמל צריכות להתבצע על יד אנשים מוסמכים בלבד ויש לוודא זאת לפני הזמנת העבודה.תפריט דף הבית