ננעלתם בבית בלי מפתח? מידע חשוב שיעזור לכם לחסוך בהוצאות על מנעולןננעלתם בבית בלי מפתח? חשבתם לנסות אולי לפרוץ את המפתח בעצמכם? או ליישם כמה שיטות שקראתן עליהן שיכולות לעזור? אם כן, כדאי שתיזהרו. התנהלות לא נכונה יכולה לגרום נזק רב מאד למנעול הדלת וגם לדלת עצמה. פגיעה בדלת ובמנעול תצריך מכם הזמנה של מנעולן מקצועי וייתכן שגם הוצאה כספית דיי גבוהה. אם ננעלתם בבית, הזמינו מנעולן אמין מקצועי מחברת רב בריח והקפידו שלא לפתור את הבעיה בעצמכם. מה אסור לכם לעשות כדי שלא תשלמו על כך ביוקר אחר כך? הנה, התשובה:
  1. אף אחד לא אוהב להינעל בבית בלי מפתח. אולם, כדי למנוע נזקים מיותרים במנעול הדלת ובדלת עצמה חשוב להימנע מלעשות טעויות מיותרות, שעליהן נשלם ביוקר. מומלץ לא להשתמש בכוח כדי לנסות לפרוץ את המנעול, לא להכות בו או לדחוף אליו אלמנטים שונים. המנעול הוא מתקן עדין שעשוי להיפגע מהר מאד. שימוש בכוח רב יכול לשבור אותו. החלפה למנעול חדש עשויה לעלות לא מעט כסף.
  2. מומלץ שלא לנסות לפרוץ את המנעול לבד. פריצה של מנעול מצריכה מיומנות מיוחדת והיא יכולה להיעשות אך ורק על ידי מנעולן מקצועי. ישנם סוגים שונים של מנעולים ושיטות פריצה שונות, המותאמות ישירות לסוג המנעול. הניסיון לפרוץ לבד את המנעול יכולה לפגוע גם בדלת עצמה ובמנגנון הנעילה כולו.
  3. שימוש במפתחות משוכפלים באיכות נמוכה מאד יכול לגרום לפגיעה במנעול ולהריסתו. ולכן, כדי לשמור על המנעול לאורך זמן ולחסוך בהוצאות התיקון או ההחלפה, חשוב לשכפל את המפתחות בחנות המתמחה בכך וגם לבחון אותם מיד לאחר השכפול. כדאי לבדוק שהם אכן פותחים את הדלת בקלות ולא נתקעים במנעול. במידה וסיבוב המנעול באמצעות המפתח איננו חלק, ייתכן שמדובר במפתח לא איכותי מספיק, מה שמצריך שכפול מחדש.
  4. אם אתם לא רוצים להרוס את המנעול שלכם ולהיתקע בבית מבלי להצליח לפתוח אותו, הקפידו להשתמש אך ורק במפתחות המתאימים. שימוש במפתח לא מתאים ובמיוחד כשהוא נעשה בכוח עלול לשבור את המנעול ולפגוע בו. אם יש לכם צרור גדול של מפתחות, כשכל מפתח מיועד לצורך אחר, סמנו את המפתחות באמצעות מדבקה מיוחדת כדי באיזה מפתח להשתמש.
  5. התקינו מנעול איכותי. אם אתם נדרשים להחליף את המנעול מלית ברירה, וכדי להימנע מתקלות מיותרות בהמשך וגם מהוצאות גבוהות, בחנו את איכות המנעול וודאו שמדובר במנעול מאיכות גבוהה. מנעול איכותי יכול להחזיק זמן רב מאד, בעוד שמנעול מאיכות ירודה יתקע או יישבר בתוך פרק זמן קצר.
טיפ לסיום
במידה ואתם זקוקים לשירותיו של מנעולן בהרצליה או בכל אזור אחר שאתם גרים בו, תפנו למוקד שירות ארצי של חברת רב בריח המספקת שירותי במנעולן מהיר ומקצועי 24 שעות ביממה. בדקו מולו בשיחת טלפון מקדימה מהי עלות השירות ומה יש לבצע בפועל כדי לתקן את המנעול (האם יש להחליף אותו? או שאולי מדובר בתקלה פשוטה שקל לתקנה?).

 


תפריט דף הבית