ניקיון משרדים – דברים שחשוב לדעת

כל אחד יודע, שאם רוצים לעבוד בצורה יעילה, הרי שהסביבה צריכה להיות נוחה ונעימה לעבודה, לשם כך יש צורך שהיה תהנה נקייה ומסודרת. זו הסיבה שלא משנה היכן אנחנו עובדים ובאיזו תחום המשרד שלנו מתעסק, אנחנו לא נוותר על שירותי ניקיון מקצועיים.

שירותי ניקיון משרדים ניתנים לנו על ידי חברות מקצועיות אשר מעסיקות צוות עובדי ניקיון בכיר. צוות זה מתמחה בשירותי ניקיון מסוגים שונים, החל מניקיון רצפה, חלונות, שולחנות וריהוט, שטיחים ופרקטים, ארונות, שירותים וכול דבר אחר במשרד. הניקיון מתבצע לפני שהעובדים מגיעים למשרד או עם יציאתם את המשרד, הדבר תלוי בתנאי העבודה, בנוחות ובצרכים שלנו.

אם בעבר היינו נוהגים להעסיק לצורך ניקיון משרדים, עובדי ניקיון פרטיים, הרי שכיום אנחנו נעדיף, כאמור, לעבוד עם חברות שמעסיקות עובדי ניקיון. כך האחריות על העובדים היא של החרה והקשר שלנו היא אך ורק עם החברה. אנחנו משלמים לה והיא מספקת לנו צוות עובדים שדואג לשמור על המשרדים שלנו נקיים.

לפני שנציג מספר נקודות מהותיות בקשר לנושא של ניקיון משרדים, חשוב להבהיר, כמות העובדים אשר החברה תספק לנו, תהיה על פי דרישתנו, אנחנו נצטרך להחליט כמה עובדים אנחנו צריכים לפי גודל המשרד ושעות העבודה. במשרדים בהם עובדים במשך כל שעות היממה, סביר להניח שיהיו משמורת של עובדי ניקיון, בעוד שבמשרדים שעובדים משמונה עד חמש, תהיה משמרת אחרת שאחראית על ניקיון המשרד.

אילו דברים חשוב לדעת על ניקיון משרדים

ראשית, חשוב מאוד לזכור, שניקיון משרדים לא מתבטא אך ורק בשטיפה וטאטוא של המשרד. אלא הרבה מעבר לכך. במיוחד אם מדובר במשרד שיש בו עובדים רבים, ובפרט אם מדובר במשרד שכולל שטיחים או משטחים מיוחדים, שעלולים למשוך אליהם אבד.

שנית, אם דיברנו על משטחים, צריך לזכור, ישנם אלמנטים במשרד, בפרט משטחים, אשר יש צורך להיזהר בעת תהליך הניקוי שלהם. לכן חשוב שעובדי הניקיון ידעו במה מדובר, עם אילו חומרים מותר ואסור להשתמש, לאן מותר להם או אסור להיכנס ועוד.

כאן אנחנו מגיעים לנקודה מהותית, עלינו לזכור שאנחנו עובדים במשרד שיש בו חומרים רגישים לפעמים, מבחינה מקצועית, תעשייתית ואחרת. לכן חשוב שעובדי הניקיון ידעו היכן מותר להם להיות והיכן לא, מה מותר להם לעשות ומה אסור, ולא פחות חשוב, שישמרו על סודיות בכל מה שקשור למשרד.

נקודה נוספת שחשוב לדעת על ניקיון משרדים, ההסכם עם חברת הניקיון צריך לקבוע, על מה אנחנו אחראים ועל מה החברה, אילו חומרים אנחנו מספקים ואילו החברה. יש כאן מגוון רחב של דברים שצריך להגדיר בינינו לבין חברת הניקיון, על מנת שלא יהיו אי הבנות ולא ייגרם שום נזק הן בעבודה שלנו והן בעבודה של עובדי הניקיון עצמם.

 


תפריט דף הבית