ניקיון דירה לאחר שיפוץ הצנרת

לאחר כל שיפוץ נותרים, מטבע הדברים וממהות העבודה, שאריות.  לא דומה ניקיון לאחר שיפוץ לכל ניקיון אחר. עקרונית, עשויים להידרש חומרי ניקוי ייעודיים וייחודיים להסרת כתמים שנגרמים בשל עבודות השיפוץ.
לפני ניקיון הדירה לאחר שיפוץ צנרת, חשוב לוודא כי אין נזילות, היות ששיפץ צנרת, קל וחומר החלפתה, עלולה לגרום לדליפות.
שיפוץ צנרת הוא פרוייקט מורכב ולכן במהלכו נותרות שאריות של חומרים. הניקיון שלהם הכרחי לפני כניסה לדירה לאחר השיפוץ, ודאי אם השיפוץ מתבצע כאשר הדיירים מוסיפים להתגורר בו. חשוב לסכם מראש על מי חלה האחריות לנקות את הדירה לאחר שיפוץ הצנרת- האם על השיפוצניק או הקבלן האחראי עליו.

על מנת לוודא כי לאחר השיפוץ אתם נכנסים לדירה נקייה רצוי לנצל את ההזדמנות לניקוי יסודי, שיתבצע על ידי חברה מקצועית, אשר אנשי המקצוע שלה מאומנים ומיומנים בביצוע ניקיון וברשותם כל הציוד והחומרים הנדרשים. שאריות של צינורות, חוטים, חומרי מילוי ועוד עלולים להיות מסוכנים מאוד, ודאי עבור ילדים קטנים.
חברת ניקיון מקצועית מציעה לכם אנשים שיודעים כיצד להשתמש בחומרי הניקוי הם מבחינת המינון והן מבחינת אופן השימוש בהם. חשוב לוודא כי בכל מקרה לאחר הניקיון לא יוותר בדירה המשופצת אפף לא אי אחד של לכלוך.  חשוב לציין, כי שאריות שנותרות מהשיפוץ לא מהוות רק מפגע אסתטי אלא גורם סיכון.

כאשר השיפוץ מתבצע על ידי קבלן מקצועי, אמין והגון- יש סיכוי סביר כי הניקיון יתבצע על ידו כחלק בלתי נפרד ממכלול השירות; אשר על כן גם אם יידרש אחריו ניקיון יהיה זה, כמשוער, ניקיון פשוט וקל, הואיל ואת חלק הארי של הניקיון הוא יבצע.
כאשר מי שמשפץ את הצנרת הביתית הוא אינסטלאטור מקצועי ומנוסה, הוא יכול להחליף לכם את הצנרת, לתקן פיצוצים וסתימות, להכין תשתית לזרימת מים תקינה בכל הדירה בכלל ובאמבטיה ובמטבח בפרט. יש מי שמנצלים את שיפוץ הצנרת לחידוש כלים סניטריים בביתם כגון כיורים, ברזים, מקלחונים ועוד. היתרון בביצוע עבודת שיפוץ גדולה הוא בכך שנגרמת אי נוחות לפרק זמן קצר יחסי ובעיקר- אי נוחות חד פעמית.
מאחר שהעבודה מחייבת ניסיון ומקצועיות, יש יסוד סביר להניח כי גם הגימור שלה- כלומר הניקיון, ייעשה בדיוק  וברצינות שבהם ייעשו כל שלבי השיפוץ, מהחל עד כלה.

ניקיון דירה לאחר שיפוץ צנרת חשוב וחיוני הואיל והצנרת התת קרקעית מחייבת הרמת המרצפות והאריחים והחזרתם. רצפה נקייה היא חלק בלתי נפרד מהניקיון הכללי של הבית. במידה רבה היא עשויה להיות תמונת הראי של מידת הניקיון. החלפת הצנרת היא אפוא הזדמנות מצוינת לניקוי יסודי, לרבות פוליש. נכון ומומלץ לעשות זאת.
בכל מקרה- חשוב להסכים מראש עם מי שמבצע את השיפוץ מה היא רמת הניקיון שהוא אמור להותיר בסיום עבודתו.

 


תפריט דף הבית