ניקוי שטיחים לקראת הקיץ - 5 טיפים שחובה לקרוא

עונת האביב היא התקופה הטובה ביותר להשקיע בניקוי השטיחים מכיוון שהשרבים עם החול מאחורינו, הקיץ שבו אפשר בכיף ללכת יחפים לפנינו והילדים שיהיו כל החופש הגדול בבית מהווים סכנה לכל שטיח, כך שכדאי לנקות אותו לפני בואו של הקיץ ואז לקפל ולשמור עד החורף הבא. במידה ואתם מגדלים חיות בית, סוף האביב היא התקופה הנכונה ביותר לעשות את ניקוי השטיחים מכיוון שזהו הזמן שבו נשירת הפרווה מסתיימת והיא לא תחזור עד האביב הבא.

1. להוריד את סימני השעווה של הנר

בתקופת החורף אנו נאלצים להשתמש לפעמים בנרות מכיוון שקורה שיש הפסקת חשמל. על מנת להוריד את סימני השעווה מהשטיח אפשר להיעזר בקוביית קרח שתקשיח את השעווה ותעזור לה להישבר ביתר קלות. לאחר מכן מגהצים בטמפרטורה נמוכה את האזור מעל לשקית נייר והשעווה שלא הצלחתם לגרד תימס לתוך השקית.

2. להיפתר מכל השערות של חיית הבית האהובה

על מנת להוריד בהצלחה ובמהירות את הפרווה של הכלב או החתול אשר הצטברה על השטיח, השתמשו במטאטא בעל שערות גומי או במגב רטוב. זה יקל על איסוף הפרווה מבלי שתצטרכו אפילו להתכופף לשם כך.

3. כיצד נפטרים מכתמים של רטבים

כף אבקת סודה וקצת תושייה וגם הכתמים הסוערים ביותר של קטשופ ירדו בקלות יחסית. פזרו אבקת סודה לשתייה על הכתמים ותנו לה להיספג בערך 10-15 דקות. התיזו על הכתם כל חומר להמסת לכלוך שאינו מצריך מים ושטפו במים טריים. לסיום, נגבו עם מטלית יבשה.

4. כיצד מורידים כתמי משקאות

אם נשפך לכם יין מיץ או קפה ויש לכם שטיח מצמר, יש לכם מזל, כי משטיח זה קל יחסית להוריד כתמי שתייה. רססו את הכתם בחומר ניקוי כלשהו ונגבו במטלית יבשה. לאחר מכן שפכו קצת חומץ, נגבו ושימו שכבה נוספת של חומר ניקוי ונגבו שוב. לאחר מכן שטפו את הכתם במים פושרים ונגבו במטלית יבשה. אחרי שהכתם הסורר נעלם, כדאי להשאיר את השטיח לייבוש למשך כשעה.

5. כיצד נפטרים מכתמי שוקולד

קצף גילוח ונוזל למדיח כלים הם חומרי הניקוי היעילים ביותר להסרת כתמי שוקולד. שימו קצת מאחד החומרים הללו בתוך כוס עם מים פושרים ושפשפו קלות את השטיח במטלית שנטבלה בתוך המים הללו.

על מנת לאחסן נכון את השטיח במהלך הקיץ יש לפרוש אותו בשמש למספר שעות. לאחר מכן יש לגלגל אותו מבלי לקפל אותו. לאחר מכן מומלץ לעטוף אותו בבד כותנה ולפזר מסביב כדורי נפתלין על מנת להימנע מנזקי עש.תפריט דף הבית