ניהול תיקי השקעות מדריך קצר למתחיל

חיסכון כספי הוא אחד הדברים המרכזיים שכל אחד כיום חושב עליו ושוקל אותו. ישנם אנשים שעבדו במשך שנים רבות, כך שיש ברשותם סכום כסף מסוים ש"יושב" בחשבון העובר ושב שלהם בבנק ללא מטרה או תועלת. מלבד זאת, החשבון שלהם לא נמצא בחריגה, אותו סכום כסף נמצא בחשבון הבנק ללא רווח שאותו אדם יכול לקבל עליו.

כנסו לאתר topy.co.il בשביל ללמוד עוד.

ישנם אנשים שלא יעדיפו מלכתחילה להשאיר את הכסף שצברו בבנק שלהם בחשבון העובר ושב, ולכן יחליטו לתעל אותו לטובת השקעות כאלו ואחרות. כך שאותו סכום כסף יושקע באפיקי השקעה שונים, ויצליח להוסיף רווח יפה לסכום ההתחלתי אותו הם השקיעו.

כיצד ניתן להשקיע את הכסף שלנו

הדרך שבה רוב האנשים בוחרים כיום היא באמצעות השקעה בענף הנדל"ן. באמצעות קנייה של בתים ונכסים בערים השונות בארץ, אותו אדם יכול לקנות נכס שהוא אינו יגור בו אלא ישקיע בו לצורך השקעה עתידית. הדרך הטובה ביותר היא לקנות בית במיקום פופולרי בארץ, ולאחר שהבית מוכן להשכיר אותו לשותפים או משפחות צעירות שאין ברשותם את האמצעים לקנות בית משל עצמם, וכך הם ישלמו שכירות חודשית על הנכס לטובת מגורים בו.

קניית בתים לצורך השקעה היא אפשרות מצוינת לצורך רווח קבוע ויציב לאורך זמן, כך שאותו אדם שהשקיע את הונו בקניית בית לצורך קבלת שכירות מדיירים יכול להרוויח סכומים יפים בכל חודש ואף לחסוך שוב סכום כסף שיאפשר לו לקנות בתים נוספים להשקעה. אך כשם שניתן להרוויח מאותה השקעה נדל"ן, ניתן גם להפסיד כסף. זאת כאשר מחירי הדירות יורדים פתאום באופן משמעותי, או פרויקט הבנייה שבו רכשו בית להשקעה נתקל בקשיים כלכליים ועוד. מעבר לכך, השקעה בתחום הנדל"ן מצריכה סכום השקעה התחלתי גדול למדיי.
מסיבות אלה, אנשים רבים שוקלים לנתב את אפיקי ההשקעה בכמה ערוצי השקעה שונים ולא רק בערוץ אחד כמו נדל"ן, אותם אפיקי השקעה משתנים נקראים תיק השקעות.

כיצד פותחים תיק השקעות?

את חשבון תיק ההשקעות ניתן לפתוח בחברה גדולה של בתי השקעות, או אצל אדם פרטי שהוסמך להתעסק ובכל תחום הייעוץ וניהול תיק ההשקעות. כשם שפותחים חשבון בנק רגיל, כך גם באופן פתיחת תיק השקעות בחרה או אצל אדם פרטי – יש צורך לשלם בכל חודש דמי ניהול תיק לאנשים העוסקים בכך ואחראים על חשבון ההשקעות.

ניהול תיק השקעות – דברים שכדאי לדעת

כאשר ניגשים לפתוח חשבון השקעות בבית השקעות או אצל אדם פרטי, יש לדעת כמה דברים חשובים. בין השאר, בכל פתיחת תיק השקעות הלקוח יכול לבחור היכן אותו תיק ינוהל. האם בבנק בו המנוהל חשבון העובר ושב שלו או בחשבון אצל בית ההשקעות. בנוסף, כל תיק השקעות שנפתח מוכרח להיות אך ורק על שמו של אותו לקוח, ולו תהיה האפשרות הבלעדית למשיכת הכספים. את ייפוי הכוח לניהול הכספים באותו חשבון הוא יעניק לחברה או אדם שאחראית על ניהול התיק.

יש לקחת בחשבון שפתיחת ניהול תיק השקעות כדאית ומומלצת רק אם הנכם מעוניינים בהשקעה לטווח הארוך, כך רמת הסיכון להפסד כלכלי יורדת משמעותית והאפשרות לרווח עולה בהתאם. החברה שתנהל לכם את חשבון ההשקעות מוכרחה לקחת בחשבון את המטרות הפיננסיות שלכם, וכך לחשב את תפוקת ההשקעה של הכסף שלכם. יש אפשרות לתיק השקעות המאפשר משיכה חודשית, כך שהכל תלוי בצורך האישי שלכם בכספים נזילים או בכספים לתאריך מסוים בו לדגמה תכננתם לקנות בית.
​​​​​​​
זכרו שכל חברת ניהול תיקי השקעות גובה דמי ניהול של התיק בהתאם לסכום הכסף שהושקע, טווח ההשקעה ועוד.
 
 
 

 


תפריט דף הבית