במהלך השנים האחרונות, שמענו לא פעם שנורות לד הן נורות הרבה יותר חסכוניות וחכמות לשימוש מאשר נורות רגילות, קרי נורות ליבון. מחקרים הראו שנורות לד חוסכות בחשמל, הן ידידויות לסביבה, הן הרבה יותר מתקדמות, פחות מחממות ולכן מוטב לנו להשתמש בהן ולא בנורות שהיינו רגילים להשתמש בהן במשך שנים רבות.
השאלה שעולה לא פעם, האם בכל מקום מומלץ להשתמש בנורות לד ומדוע. הרי סביר להניח שיש מקומות בהם עדיף להתקין נורות אחרות, יותר חזקות למשל. ואכן כך הדבר, אך במרבית המקומות בהם אנחנו משתמשים ונמצאים רוב הזמן, נכון לנו יותר להתקין נורות לד מאשר נורות אחרו.
אם אנחנו מסתכלים למשל על מפעלים או חללים גדולים, אז מן הסתם מוטב לנו להתקין נורות פלורסנט, כמו שאנחנו רואים לא פעם בחללי עבודה גדולים, הסיבה היא שמדובר בנורות מאוד חזקות שמאירות הרבה יותר מנורות אחרות. לעומת זאת, במקרים אחרים נוכל לראות שהשימוש בנורות לד ישתלם הרבה יותר.
כך למשל, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר רשויות מקומיות עוברות להשתמש בנורות לד בפנסי רחוב וכן במוסדות ציבוריים ובעוד שורה ארוכה של מקומות בהם אפשר להחליף את הנורות. כמו כן אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר בנורות לד במבנים פרטיים, מבנים מסחריים, משרדים ועוד. מדובר על מקומות בהם יש שימוש ניכר במהלך היום בתאורה כזו או אחרת, ועל כן, צריך לחשוב על שקלול של נתונים שונים אשר מובילים בסופו של דבר, באופן טבעי להחלטה ששימוש בנורות לד הוא הרבה יותר חכם ונכון מאשר בנורות ליבון.

מדוע יותר ויותר מקומות בוחרים להשתמש בנורות לד

כפי שציינו, נורות לד מאוד פופולאריים לשימוש, הן במרחב הפרטי, העסקי-מסחרי וכן הציבורי. כמו שאפשר להבין יש לכך מספר סיבות, כאמור חסכון בצריכת החשמל היא הסיבה העיקרית, נוסיף לכך את עצם זה שמדובר בנורות ידידותיות לסביבה, וכן מדובר בנורות שהן הרבה יותר נעימות.
הרי אם נורה ידידותית לסביבה כי היא לא מזהמת ועמידה לאורך זמן רב יותר, אז מן הסתם זה מוסיף לכך שהנורה היא חסכונית, כמו כן, עצם זה שהיא ידידותית לסביבה ולא מחממת, אז היא הרבה יותר נעימה לשימוש. אלה דברים שאנחנו אולי לא שמים לב אליהם ביום יום, אך בהחלט אנחנו מתייחסים לכך בשקלול של הדברים. הרי אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו במצב, בו אנחנו משתמשים בנורה שהיא לא נעימה לשימוש וגם צורכת הרבה חשמל מה שגורם לבזבוז משאבים, ונוסיף לכך גם שהיא לא ידידותית לסביבה, מה שיוצר אפקט שלילי מתמשך.
על כן, השימוש בנורות לד תופס מקום נכבד יותר, הן באזורים ומבנים ציבוריים והן באזורים ומבנים פרטיים וכן עסקיים ומסחריים שונים.
 

 


תפריט דף הבית