כיצד בוחרים מעצבת פנים

החלטתם שהגיע הזמן לשנות את המראה של הסביבה שלכם? זה הזמן לבחור מעצבת פנים. מעצבת פנים היא בעלת מקצוע בתחום העיצוב שלמדה את התחום ויכולה לשנות את נראות החלל שלכם ולהתאים אותו לדרישות השונות שלכם.
לא כולם יודעים כיצד מעצבת פנים יכולה לסייע להם להרגיש טוב יותר בחלל שהם נמצאים בו (בית או עסק פרטי). התפקיד של המעצבת הוא להתאים את נראות החלל לאנשים שמשתמשים בו תוך כדי התחשבות בפעילות המתבצעת במקום, דרישת האנשים וגם במסגרת התקציב. כיוון שהעבודה מול המעצבת יכולה להשתנות בין משפחה אחת לאחרת חשוב לדעת גם איך לבחור את המעצבת שמתאימה לכם ביותר.

 

שאלו את עצמכם מה אתם רוצים שיהיה במהלך העבודה


אחת השאלות הראשונות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם בוחרים מעצבת פנים היא מה תרצו שהיא תבצע עבורכם. אם יש לכם בית שאתם רוצים לעצב יכול להיות שיש לכם נכונות לעשות שיפוץ מסיבי ויכול להיות שתרצו לעשות שינויים במסגרת מה שקיים בלי לשבור קירות ולהיכנס להוצאות גדולות. יכול להיות שתרצו לקבל מהמעצבת המלצות בלבד ולעשות את כל השינויים בעצמכם ולעומת זאת יכול להיות שתרצו להיות בקשר עם מעצבת שתבצע את כל העבודה בעצמכם לרבות בחירה של פרטי עיצוב וריהוט בחנויות השונות.
לפני שאתם מחפשים מעצבת פנים לבית או למשרד עליכם לחשוב איזו עבודה תרצו שהיא תבצע עבורכם. לאחר שתדעו מה אתם מבקשים תוכלו לברר מול המעצבת שהיא אכן מבצעת את העבודה כפי שאתם מצפים לה.
 

חובה לראות תיק עבודות

כדי לקבל החלטה אם אתם רוצים לעבוד עם מעצבת הפנים שראיתם או שפניתם אליה כדאי מאד שיהיה לה תיק עבודות. תיק העבודות יכול להצביע על כך שלמעצבת יש ניסיון קודם ומה הקו שלה מבחינה עיצובית. כדי לבחון את תיק העבודות של המעצבת בצורה הטובה ביותר מומלץ מאד לעבור יחד איתה על העבודות השונות ולשמוע ממנה מדוע עיצבה כל חלל כפי שעיצבה, מה היו הדרישות של הבעלים של המקום וכן מה היה החלק שלה בעבודה (האם רק תכננה את העיצוב או שגם הייתה מעורבת בפרטים הקטנים ולברר מי ביצע את רכישת הריהוט ועוד).
 

כדאי לשים לב לשיחה הראשונית


השיחה הראשונה עם המעצבת היא שיחה שבה תבחנו את התקשורת מול המעצבת. עיצוב פנים הוא לא רק עניין של יופי או אסתטיקה אלא גם של קשר בינכם לבין המעצבת. בשיחה הראשונה תוכלו לגלות כמה קשובה המעצבת ולקבל ממנה מידע על תהליך העיצוב כדי להחליט אם לצאת איתה לדרך.
 

יש להתייחס גם לעבודה ולמחיר

מרכיב המחיר הוא מרכיב שאי אפשר להתעלם ממנו ברגע שבוחרים בעלת מקצוע ועם זאת חשוב לבחון מה כולל המחיר. המחיר יכול לכלול תכנון בלבד והוא יכול לכלול גם את פעולת רכישת הפריטים לבית. בהשוואת מחירים יהיה עליכם להשוות בין עבודות דומות.


תפריט דף הבית