מספריים חשמליות

 מה זה אומר ומה היתרון שלהם על פני מעמיסים אחרים

 
כל מי שמכיר, ולו במעט, את העולם של המנופים והמעמיסים הטלסקופיים יודע שיש כמה וכמה סוגים ודוגמאות שלהם אשר כל אחד מהם מתאים לצורך אחר ולסגנון עבודה שונה.

מצד אחד אנחנו יכולים למצוא מנופים שמתאימים להובלה והורדה של חפצים, גיזום, עבודה בגובה ועוד שורה ארוכה של עבודות בשטח, מצד שני, אנחנו יכולים למצוא כלים ייחודים שמאפשרים לנו להגיע לגובה רב מנקודה ספציפית, באמצעות כלים פחות ניידים, בצורה הרבה יותר פשוטה.

מספריים חשמליות שייכות לקבוצה השנייה של המנופים והכלים שמאפשרים לנו להגיע לגובה רב. הרעיון שעומד מאחורי כלי זה הוא מאוד פשוט. מדובר על כלי עבודה שכולל כמין במה קטנה, סגורה, אשר ניתן לטפס עליה, ובלחיצת כפתור היא מתרוממת כלפי מעלה בקו ישר. את הכלי ניתן להציב על האדמה או על גבי משאית, כך אפשר לנייד אותה ולהשתמש בה במקומות שונים.

ההבדל בין מספריים חשמליות למנופים ומעמיסים שונים הוא, שמדובר בכלי שמתרומם כלפי מעלה בקו ישר, במקביל למבנה, קיר או לכל דבר אחר אשר אליו רוצים להגיע. זאת להבדיל ממנוף, מעמיס טלסקופי או כל דבר אחר אשר ניתן בלחיצת כפתור לכופף אותו ולהגיע איתו למקומות שונים בגובה. הסיבה, אגב, שהכלי נקרא מספריים חשמליות היא בגלל שהוא נפתח כלפי מעלה בצורה של מספריים.

לפני שנסביר מה היתרון של מספריים חשמליות על פני אמצעים אחרים, צריך לומר, שהשימוש בכלי זה אופייני מאוד בתוך מבנים סגורים עם תקרות גבוהות. הסיבה היא, שזה פתרון אידיאלי לעבודה על גבוה, כאשר הסולם איננו גבוה מספיק, ולא ניתן להכניס מנוף רגיל אל תוך המבנה. לכן במקרה של צביעה, תיקון קירות, הרכבת ריהוט וכדומה, נהוג להשתמש במספרים חשמליות.

היתרון של מספרים חשמליות על פני מנופים אחרים

כמו שציינו, מנוף בסגנון מספרים חשמליות מאפשר לנו לבצע עבודות על הגובה בתוך מבנים סגורים וכן במקומות בהם אין אפשרות להגיע עם מנופים אחרים, למשל באזור מגורים צפוף. מאחר ולא מדובר בכלי עבודה כמו טרקטור או ציוד כבד אחר, הרי שגם עלות השימוש בו הרבה יותר נמוכה מה שמקל כמובן על ההזמנה שלו.

יתרון נוסף הוא, שלהבדיל ממנוף רגיל, כאן קיימות שתי האופציות, כלומר, ניתן להשתמש בו גם באופן רגיל, וגם ניתן להעמיס אותו על גבי משאית ואז אפשר לנייד אותו אל מקומות שונים ולהשתמש בכלי זה במקומות בהם מנופים רגילים יכולים לעבוד.
​​​​​​​
עוד יתרון של מעמיס בדמות מספרים חשמליות על פני מנופים אחרים, הוא יכול לשאת אנשים וציוד בצורה מאוד פשוטה, נוחה ובטוחה. הוא בנוי בצורה כזו שזה אפשרי לבצע את זה, כך שבעלי מקצוע רבים יכולים להשתמש בו לצרכים שלהם.
 
 
 
 
 

 


תפריט דף הבית