מסחר במניות

 5טיפים להפוך למקצוען בלסחור במניות

 
מי שעוקב אחרי מוספי הכלכלה השונים או אתרי האינטרנט שעוסקים בנושא זה, יכול לקרוא מעת לעת על אנשים אשר עשו לא מעט כסף דרך השקעות נכונות במניות. אנשים אשר שמו את הכסף שלהם בזמן הנכון על מנייה מסוימת וידעו מתי למכור אותה כשהיא בשיא, וכך הם עשו את הונם. באותם מוספים ואתרים, אפשר גם לקרוא לא פעם על גורואים שונים אשר רוצים ללמד אותנו כיצד לסחור בצורה נכונה במניות.

האמת היא, שלא צריך להיות גורו בשביל לדעת איך לסחור בצורה נכונה במניות וגם לא צריך להיות בר מזל גדול, למרות שמזל מעולם לא היה דבר ותמיד טוב שהוא יילך איתנו. אנחנו צריכים פשוט להכיר את הטיפים הנכונים ולפעול בצורה נכונה בשביל שנוכל להרוויח.

יש הסבורים שהעולם של מסחר במניות מבוסס על מזל, שמדובר על הימור דומה לזה שאנחנו לוקחים בקזינו. זה לא מדויק. כי מאחורי המסחר במניות עומד דבר אמיתי, עומדים נתונים שאנחנו יכולים ללמוד, לנתח ולייצר בעזרתם תהליך נכון של קבלת החלטות. לא מדובר פה על מצב לפיו אנחנו מניחים את הכסף שלנו במקום מסוים ומחכים שהמחוג יגיע לנקודה זו בשביל שאנחנו נרוויח. אם אנחנו רוצים לעשות כסף ממניות, אנחנו צריכים לעבוד חכם ונכון, זה ההימור הטוב ביותר שיש.

טיפים כיצד להיות סוחר טוב במניות


הטיפ הראשון הוא, להיות סבלני ולא פזיז. כל משקיע בבורסה שעובד עם מניות יגיד לנו, שאם אנחנו רוצים להרוויח, אנחנו חייבים לנקוט בסבלנות. אנחנו לא יכולים להיות פזיזים ולשים את הכסף שלנו ככה סתם בנקודה מסוימת. אנחנו חייבים להיות מסוגלים לפעול בסבלנות מרבית בשביל להצליח.

הטיפ השני, לפזר את הסיכון. אסור לנו לשים את הכסף שלנו על מניה אחת. אנחנו צריכים לפזר את ההשקעה שלנו, כך שאם מניה אחת תקרוס, אנחנו לא נפסיד את כל הכסף שלנו.

הטיפ השלישי, לא להתעצל, ללמוד לפני שמשקיעים. אנחנו רוצים להשקיע במניות בענף מסוים? אנחנו צריכים לקרוא עליו, אנחנו צריכים להכיר אותו, לדעת כיצד הוא מתנהל, מה הגורמים החזקים בו ומה הגורמים החלשים. כל דבר כזה יכול לעזור לנו בשביל להבין טוב יותר איפה וכיצד אנחנו צריכים להשקיע.

הטיפ הרביעי, לא להקשיב להמלצות של אחרים. תמיד יהיו כאלה שיגידו לנו איפה להשקיע ואיפה. יכול להיות שהם צודקים, אבל זה הכסף שלנו אותו אנחנו משקיעים ולכן חשוב שאנחנו לא נקשיב להמלצות, בטח שאסור לנו להקשיב אם אנחנו לא לומדים קודם את המשמעות שלהן.

הטיפ החמישי, לצאת מתי שצריך ולא להיות חמדן. המניה עלתה? הרווחנו את הכסף שלנו? עכשיו זה הזמן לצאת. לא צריך להיות חמדן, בסוף המנייה תתרסק ואנחנו עלולים לאבד את כל מה שהרווחנו.
 

 


תפריט דף הבית