מכשירי שמיעה


הרגע בו אנחנו מקבלים את הידיעה שאנחנו צריכים מכשיר שמיעה, הוא לא רגע קל. זה רגע בו אנחנו נאלצים להתמודד עם העובדה שהשמיעה שלנו היא כבר לא מה שהיתה פעם, ולמרות כל הניסיונות שלנו להתכחש לעובדה הזאת, כנראה שמשהו השתנה, ואם לא נשתמש במכשיר, נתקשה לשמוע את מה שקורה סביבנו. אנחנו מבינים שתהיה לזה השפעה עצומה על חיינו, בטווח הקצר והארוך.
אך לפני שאנחנו נכנסים למרה שחורה, מוטב שנבחן כיצד אנחנו מתמודדים עם העניין בצורה פרקטית. כלומר, כיצד אנחנו בוחרים מכשיר שמיעה בצורה נכונה, כיצד אנחנו בוחרים עם מי לעבוד בנושא בצורה טובה ואיך את כל זה אנחנו עושים, בעלויות נמוכות או לפחות, תוך ניצול כל מה שעומד לרשותנו.  זאת מתוך הנחה שבמשך השנים דאגנו שביום מן הימים, עלול לקרות משהו כזה או דומה לו, שלא נצטרך לדאוג לקראתו.

כיצד רוכשים מכשיר שמיעה בצורה חכמה

לכולנו יש סוכן ביטוח ומגוון ביטוחים שונים, החל מקופת חולים ודרך ביטוחים פרטיים שונים. זה הזמן לבחון מה הביטוח שלנו אומר על רכישת מכשירי שמיעה. ישנם ביטוחי בריאות שכוללים אותם, לפחות באופן חלקי. על כן עלינו לבחון אצל סוכן ביטוח שלנו ובקופת חולים, מה מגיע לנו, איזה גודל השתתפות אנחנו מקבלים לרכישת מכשיר שמיעה. עלינו לוודא גם, האם מדובר בהשתתפות חד פעמית או שבעתיד נוכל לממש אותה שוב, לצורף רכישת מכשיר שמיעה חדש.
דרך נוספת לבדוק חסכון במכשיר שמיעה, היא באמצעות קריאת מידע באינטרנט. ניתן למצוא אתרי אינטרנט שונים, אותם מפעילים חברות קידום אתרים וכן מכוני שמיעה בפני עצמם, שמציגים מידע על מכשירי שמיעה, איכותם, מחירם ועוד. מומלץ ללמוד כמה שיותר על התחום לפני שאנחנו ניגשים למכון שמיעה ורוכשים מכשיר. ככל שנדע יותר, כך יהיה לנו קל יותר לגשת לעניין.

בחירת מכון וטכנאי מכשירי שמיעה

אחרי שקיבלנו את כל המידע אודות מכשירי שמיעה וכיצד לחסוך בעלויות הרכישה, הגיע הזמן לבדוק, כיצד אנחנו בוחרים היכן לרכוש ומי יהיה אחראי על תיקון המכשיר בעת הצורך.
חשוב להבין, מכון שמיעה בו נרכוש את המכשיר אמור לוודא שהמכשיר שאנחנו מקבלים מתאים לצרכים שלנו, למבנה האוזן שלנו, והוא יהיה אחראי על התפעל והתיקונים שלו לאורך זמן, במידה ונזדקק לכך.
ההמלצה היא לבחור מכון שמיעה מוכר, שיש לו פריסה ארצית, כזה שאנחנו יכולים לפנות אליו בכל שעה למקרה של שאלות ובירורים. מכון שמיעה אשר גורם לנו להרגיש שהיחס שלו כלפינו הוא יחס חם ותומך. אצלנו אנחנו אמורים לקבל את כל התשובות לשאלות שיש לנו, הסברים כיצד להשתמש במכשיר, כיצד לשמור עליו, מה מותר ומה אסור לעשות. כמו כן עלינו לוודא שאנחנו מקבלים ממנו אחריות על המכשיר ואפשרות לתיקון והחלפת חלקים באופן מיידי.
אנחנו נבחר מכון שיהיה לנו נוח לעבוד איתו לטווח ארוך, מתוך הנחה שבעתיד נצטרך להחליף מכשיר שמיעה ולא נרצה לחפש מכון חדש לשם כך.
 


תפריט דף הבית