מים נקיים לגוף בריאאיכות מי השתייה בישראל
המים הזורמים אל הברזים שלנו עוברים תהליכים שונים לפני שהם מגיעים אלינו. בתהליכי הטיפול השונים מתבצעים תהליכים לצורך הפחתת עכירותם כמו גם ניקוי של המים מפני חומרים כימיים. בין היתר מקובל להוסיף כלור, שמטרתו לחטא את המים ולחסל את החיידקים. נכון, הכלור עושה את העבודה ובהיותו חומר חמצני חזק הוא נפטר מהחיידקים, אבל יש לו גם חסרון  משמעותי, והוא ההשפעה שלו על טעמם וריחם של המים. הכלור, יחד עם תהליכים אחרים הקשורים במעבר המים, מוביל לפגיעה באיכות המים, פגיעה שניתן להתמודד איתה בקלות באמצעות מסנני מים.
 
דואגים למים שלנו
מסנני מים הם פתרון יעיל ונוח, בעיקר משום שהם מאפשרים לכל אדם לקבל מים נקיים בלחיצת כפתור פשוטה, ואף לשלוט באמצעותו בטמפרטורת המים ולהגדיר את הכמות הרצויה. אלא שבנוסף לנוחות שהם מציעים, מסנני מים מבצעים טיהור באמצעות טכנולוגיות שונות המיועדות להשמדת החיידקים. המסנן המכני עושה זאת על ידי מניעת המעבר של חלקיקים גדולים, מסנן פחם פעיל מרחיק כלור ומשפר את הטעם והריח של הנוזל, ואילו נורת UV קוטלת את החיידקים.   
 
מתחזקים את המסננים
כאמור, ישנם סוגים שונים של מסנני מים שפועלים בצורות שונות לצורך מטרה אחת עיקרית וחשובה, והיא אספקת מים נקיים, נטולי חיידקים וריחות. תחזוקתם של המסננים היא חשובה כשלעצמה, כדי להבטיח שתוכלו להמשיך ליהנות ממים נקיים לאורך זמן, ולרוב תוכלו לדעת מה תדירות החלפת המסנן על פי סוג המסנן שאותו בחרתם. לכל מסנן מים ישנה הגדרה ברורה ביחס לביצועיו ויכולותיו, וכמובן גם על פי הצריכה. נורת UV, לדוגמה, תצטרכו להחליף בערך אחת לשנה, משום שהשפעתה יורדת לאחר פרק זמן זה כך שאיכות המים נפגמת.
 
על טעם וריח
מים הם מקור החיים. מאז שאנחנו קטנים מלמדים אותנו כמה הם חשובים ובריאים, והדבר נכון בוודאי במדינה חמה כמו ישראל, שכן שתיית מים היא חיונית לשמירה על הבריאות ולמניעת התייבשות. אלא שכחלק משמירה על הבריאות חשוב לוודא את איכות המים שאתם מכניסים לגופכם. מסנני מים עוזרים באופן ניכר על ידי סינון בקטריות וחיידקים שעשויים להזיק ולפגוע בבריאות. כאמור, ישנם סוגים שונים של מסננים, שלכל אחד דרך פעולה אחרת, מחזור חיים אחר וצרכי תחזוקה שונים, אבל כולם מיועדים לפעולה בסיסית אחת ומרכזית, והיא סינון החיידקים וטיהור המים מהריחות והטעמים המשונים הנלווים לכלור שמתווסף אליהם בתהליך הגעתם אליכם הביתה. שמרו על עצמכם!
 


תפריט דף הבית