מידע על מזרנים לטובת טיפול בהפרעות שינה

רבים מבני גיל הזהב, סובלים מקשיי שינה או הפרעות שינה ברמה כזו או אחרת. ממחקרים עולה כי הסיבה להפרעות השינה הנפוצות כ"כ אצל בני גיל הזהב מקורן בשנויים הורמונאליים המתרחשים בגופם של אלו המגיעים לגיל השלישי. בנוסף לכך גם כאבים שונים  כמו כאבי גב, כאבי מפרקים וכאבי שרירים, מונעים שינה רציפה ונעימה לאורך כל שעות הלילה, וגורמים להתעוררויות במהלך הלילה, גם שינויים במצב המנטלי או הנפשי עלולים לגרום לקשיי שינה.

 

התסמינים להפרעות שינה בגיל השלישי

  • דום נשימה במהלך השינה

  • חריקת שיניים

  • קשיי הרדמות, יקיצה בשעות הבוקר המוקדמות, שינה קלה במיוחד.

  • נמנום במהלך היום הרדמות באמצע היום.

היום ברור שאחת הדרכים לטיפול בקשיי שינה,היא שינה על מיטה איכותית עם מזרון איכותי הנותן מענה אופטימאלי לצרכי השינה. יש היום מגוון רחב של מזרונים המיועדים לבני הגיל השלישי ואשר פותחו במטרה לאפשר לבני הגיל השלישי לישון שינה נוחה ונעימה, מבלי שירגישו  את הכאבים המאפיינים את גיל הזקנה כמו כאבי גב, כאבי שרירים ועוד.
אם הגעתם כבר לגיל הזהב, ואתם סובלים מהפרעות שינה ברמה כזו או אחרת, חשוב שתרכשו מזרון איכותי  שיאפשר לכם לישון שינה רצופה ונוחה לאורך כל הלילה, ללא יקיצות  במהלך הלילה ומבלי שתרגישו את הכאבים השונים בגופכם.

 

אז אילו מזרונים מיועדים לבני גיל הזהב ?

  • מזרונים אורטופדיים – מזרונים אורטופדיים  נחשבים כאופטימליים עבור ציבור בני גיל הזהב,  הם מפזרים את התמיכה באופן שווה, ומונעים כאבי גב וכאבי שרירים. ישנם מזרונים אורטופדיים מיוחדים המיועדים גם למניעת פצעי לחץ.

  • מזרונים  גמישים המתאימים למיטות מתכוננות – ישנם קשישים הנמצאים במצב סיעודי ואשר מעבירים את רוב שעות היום בשכיבה על המיטה. המיטה האופטימלית לאנשים סיעודיים היא מיטה מתכוננת שניתן לכוננן אותה, ולשנות בה את הזוויות שלה. מיטות כאלו נועדו למנוע פצעי לחץ ולהקל כמה שיותר על חייו של הקשיש הסיעודי. מיטות מתכוננות יש לצייד במזרונים מיוחדים וגמישים. 

 
אז כעת לאחר שאתם כבר מבינים שהמזרון שעליו אתם ישנים יכול להקל על בעיית הפרעות השינה שלכם, אל תחסכו כאשר אתם בוחרים את המזרון  למיטה שלכם , והשקיעו את כספכם במזרון הטוב ביותר שיבטיח לכם שינה בריאה, נוחה ורציפה. תפריט דף הבית