מורה פרטי לאנגלית – מדוע יש להיעזר במורה ולא להסתמך על אמצעים אחרים

ילדים רבים בישראל יודעים אנגלית ברמה טובה עוד לפני שהם למדו יום אחד אגלית בבית הספר. חלקם יודעים אנגלית אף על פי שבשיעורי אנגלית הם לא ממש מצטיינים. ההסבר לכך הוא פשוט, הרי הילדים בישראל מוקפים בשפה האנגלית, בין אם זה במוזיקה, קולנוע, טלוויזיה, אפילו בשיח היומיומי ילדים נוהגים לתבל את השיחות שלנו במילים מהשפה האנגלית.

אז למה אחרי כל זה, יש צורך כן להיעזר במורה פרטית לאנגלית? מדוע אי אפשר להסתפק באמצעים שעומדים לרשות הילדים, אשר ילמדו אותם לדבר אנגלית בצורה נכונה, יצרו אצלם אוצר מילים גדול, יעזרו להם לנהל שיחות בשפה ובאופן כללי, יתרמו לכל מה שהם צריכים לדעת בהקשר לשפה האנגלית?

יש לכך מספר הסברים, שקשורים הן לטיב אותם אמצעים שציינו, וכן ליתרונות שיש בהשכרת שירותיו של מורה פרטי לאנגלית, אך לפני כן חשוב לומר, לצד אותם אמצעים שציינו יש אמצעים אחרים שדווקא כן יכולים לעזור להם ללמוד אנגלית בצורה יעילה יותר, לצד שיעורים אצל מורה פרטי לאנגלית, הכוונה לאמצעים כמו אתרי לימוד און ליין, תוכנות לימוד וכן ספרים. כל אלה מהווים כלים ואמצעים שיכולים לעזור להם בנושא, לשפר את רמת האנגלית שלהם וכן להעצים את אוצר המילים שלהם.

מדוע עדיף לשכור מורה פרטי לאנגלית ולא להסתמך על הטלוויזיה


הסיבה העיקרית היא מאוד פשוטה, מורה פרטי לאנגלית הוא איש מקצוע, הוא מעביר שיעורים בתחום, הוא מלמד מגוון רחב של נושאים, ולא רק יוצר אוצר מילים נרחב או מדגים לילדים כיצד בנויות שיחות או מונולוגים, לצורך העניין, באנגלית. דרכו אפשר להיחשף לכל מה שצריך לדעת על השפה, החל מבניית משפטים, השלמת משפטים, קריאה, כתיבה ועוד.
סיבה אחרת היא, כשהילד עובד עם מורה פרטי לאנגלית, הוא מקיים דיאלוג, אם הוא עונה בצורה לא נכונה, יש מי שיתקן אותו. לימוד אנגלית דרך טלוויזיה, מוזיקה או כל אמצעי אחר, הוא חד ממדי, הוא לא מגיב ולא מסביר, וגם לא מתקן אם יש טעויות. זה חלק מהותי בתהליך למידה. הילד זקוק לכך בשביל להשתפר.
נקודה אחרונה היא, עם כל הכבוד למוצרים כמו קולנוע או טלוויזיה, האנגלית שמדוברת שם איננה דומה לזו שלומדים בכיתה וגם לא לזו שהילד ישתמש בה בהכרח בעתיד. לכן חשוב שהוא ילמד אנגלית דרך מורה פרטי ולא דרך אמצעים שאינם מתאימים לצרכים שלו.
חשוב לומר, אפשר להשתמש באמצעים אלו וזה חשוב להשתמש בהם, בעיקר בשביל ליצור אוצר מילים ולהבין ניואנסים בשיחות בין אנשים, אך זה לא יכול להיות פתרון חלופי לפתרונות אחרים, דוגמא, שיעורים בכיתה או לחילופין, שיעורים אצל מורה פרטי לאנגלית וכן תוכנות וספרי לימוד של השפה.תפריט דף הבית