מוסך הסדר - כל מה שאתם חייבים לדעת

כל מי שמחזיק ברשותו רכב, מן הסתם יש לו ביטוח רכב, אחד מביטוחים שהוא מחזיק בידיו זה ביטוח מקיף אשר מכיל אופציה לתיקונים וטיפולים ברכב דרך חברת הביטוח, בין אם זה על חשבון החברה ובין אם זה דרך החברה.

על מנת שאנחנו נוכל ליהנות מאפשרות זו, אנחנו לא יכולים לפנות אל כל מוסך ולבצע את הטיפול והתיקון ברכב אלא אנחנו צריכים לפנות אל רשימת מוסכים שעובדים עם חברת הביטוח בצורה ישירה. כמו בכל תחום אחר שקשור לעולם הביטוחים, חברת הביטוח מחזיקה ברשותה רשימה של מוסכים איתם הם נמצאים בהסדר, אשר מאפשר למבוטחי החברה להגיע אל המוסך ולקבל טיפול בעלויות יותר נמוכות, טיפול על חשבון חברת הביטוח, כשהחברה משלמת למוסך את עלויות הטיפול, וכן תנאים והטבות שונות ייחודים ללקוחות שפונים דרך החברה אל אותם מוסכים.

הרעיון של מוסך הסדר אמור לשרת את כל הצדדים. חברת הביטוח נהנית מאפשרות לפקח בצורה טובה יותר על המחירים של התיקונים והטיפולים שהמבוטחים שלהם מבצעים. מוסך ההסדר נהנה מאפשרות לקבל לקוחות אשר ייתכן מאוד שלא היו פונים אילולא היה מדובר במוסך הסדר, מה עוד שהוא נהנה מקשר עם חברת הביטוח ששולחת אליו מבוטחים שלה. בעלי הרכב נהנים מהאפשרות לעבוד עם מוסכים איכותיים בתנאים נוחים, מבלי שהם יצטרכו לחפש או לשלם על עבודות מסוימות מחיר הרבה יותר גבוה.

מוסך הסדר כאמור יכול להציע לנהגים לא מעט תנאים והטבות שונות, אך לפני שאנחנו ממהרים לפנות אליו, עלינו בתור נהגים לדעת מספר דברים על העבודה עם אותם מוסכים, כיצד זה מתבצע ומה עלינו לבדוק.

מה חשוב לדעת על מוסכי הסדר


בעיקרון, חברות הביטוח מגבילות במובן מסוים את המבוטחים שלה. היא לא מאפשרת לפנות אל מוסכים שאינם בהסדר, אלא בתנאים מסוימים (למשל תנאי מיקום). מה אומר מהצד השני, שהחברה דואגת לבצע הסדרים עם מוסכים בכל רחבי הארץ על מנת שתוכל לספק ללקוחות שלה אפשרויות נרחבות בנושא. צריך לומר עוד, אם זה לא אפשרי להגיע אל המוסך בכוחות עצמם, הנהגים יכולים לקבל אפשרויות חלופיות לכך.

דבר נוסף שצריך לדעת על מוסכי הסדר, הם בהחלט מוסכים איכותיים וטובים, מורשים, אשר יכולים לבצע טיפולים ותיקונים בסוגי רכבים שונים, אך זה לא אומר שהם הזולים ביותר. מה שכן, אם בעל הרכב בוחר ללכת למוסך אחר, ייתכן מאוד שהוא לא יקבל את האפשרות להחזר כספי, מה שכמובן יגרום לו להוצאות גבוהות יותר.
​​​​​​​
עוד נקודה לגבי מוסך הסדר, מוטב לבדוק מי הם המוסכים והאם החברה מאפשרת לבצע בחירה מבין מוסכים שונים. כך אם מוסך אחד לא מתאים, האם אפשר לגשת אל מוסך אחר אשר יעניק את כל הטיפולים לרכב, כמו שצריך.
 

 


תפריט דף הבית