מדריך להכנת הגינה לימי הקיץ החמים

הקיץ הישראלי יכול לגרום נזקים בלתי הפיכים לגינה הפרטית. מי שרוצה לעבור את הקיץ בשלום חייב לבצע פעולות הכנה מתאימות. כדאי לרכוש ציוד גיזום ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות, אך חשוב לא פחות להשקיע זמן ומאמץ בהכנת הגינה. אפשר להתחיל בהתאמת צמחים חסכוניים במים כמו פיטנה ריחנית, חמנית וצמחי תבלין. היתרון של צבעי תבלין לדוגמא בא לידי ביטוי ברב שימושיות: הם מעניקים לגינה צבעים מרעננים לאורך ימי הקיץ הלוהטים, מוסיפים טעם לתבשילים הביתיים ומבטיחים ריח טוב.
דגש מרכזי בהכנת הגינה לימי הקיץ מתייחס לנושא ההשקיה. זהו מרכיב חשוב בתחזוקה של הגינה גם בקיץ וגם בעונות המעבר. השקיה בקיץ היא משימה לא פשוטה, היות והיא דורשת שמירה על איזון ומינון. קיץ הוא לא תמיד סיבה להשקיה מרובה ועדיף להמשיך להקפיד על הוראות ההשקיה הרגילות. הזמן היעיל ביותר להשקיה הוא בשעות הבוקר ולפני ההתחממות. הצמח אוגר מים בשעות הללו וכך ממשיך לעמוד איתן ויציב מול השמש החזקה. בנוסף, ציוד גיזום יכול לעזור לכם לחסוך בהשקיה. תחזקו את מערכת ההשקיה באופן עקבי, תקנו נזילות והחליפו טפטפות כדי לשפר את יעילות המערכת.
 

התמודדות עם מזיקים ושמירה על הדשא

עוד שני נושאים חשובים להכנת הגינה לימי הקיץ החמים הם התמודדות עם מזיקים ושמירה על הדשא. מבחינת מזיקים, הדרישות העיקריות הן השקיה והגנה על הדשא בעזרת כיסוח. אפשר לרכוש ציוד גיזום כדי להוריד את השליש או הרבע העליון של הצמחים, לכסח את הדשא אחת לשבוע כשהוא יבש ולהקפיד על כמות מים של 3 מטרים מעוקבים על כל 100 מ"ר דשא להשקיה.
המזיקים העיקריים איתם אנו נאלצים להתמודד במהלך הקיץ הם זחלי העש, זבליות, פטריות ועשבים. זחלי העש אופיינים לקיץ וניתן להדביר אותם עם חומרים ייעודיים הנמכרים בחנויות עשה זאת בעצמך. פטריות צומחות בגלל הלחות של הקיץ הישראלי ואותן מדבירים עם חומר בשם "פוליקור". מנגד, עשבים שוטים דורשים מכם שימוש בריסוס מונע נביטה.
 

מתי מזמינים אנשי מקצוע?

לא חייבים לשאת בהוצאות על רכישת ציוד גיזום ולהתמודד עם הצורך בהכנת הגינה לקיץ באופן עצמאי. תמיד ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להשיג תוצאות אופטימאליות. אנשי מקצוע יכולים לעזור ללקוחות פרטיים להכין את הגינה לקיץ, לחסוך בהוצאות ולמנוע הצטברות של נזקים בלתי הפיכים. תיאום מול אנשי מקצוע הוא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה השוטפת של הגינה. הם יכולים גם לעזור לתחזוקה של מרפסת מעוצבת, גג או חצר פרטית.
לסיכום, הקיץ מהווה תקופה מאתגרת עבור בעלי גינות. הסוד להתמודדות עם הקיץ הוא להיערך מוקדם ובצורה נכונה. אפשר לעשות זאת באופן עצמאי עם הציוד המתאים או להזמין אנשי מקצוע לטובת טיפול יסודי ושוטף. 


תפריט דף הבית