מדריך חיפוי קירות לבית – עשה זאת בעצמך

אם התברכתם בשתי ידיים טובות או ניסיון בתחום השיפוצים תוכלו לשקול לבצע בעצמכם חלק מעבודות שיפוץ הבית. כדאי לזכור כי את אריחי החיפוי לא נהוג להחליף בכל יום וגם לא בכל יומיים, הקפידו על עבודה מדויקת ומקצועית תוך שימוש באריחים איכותיים. יש לזכור כי דרושות עבודות הכנה לקראת חיפוי חדש של הקירות, עליכם לקבל החלטה האם להסיר את האריחים הקיימים או להתקין את האריחים החדשים על גבי האריחים הישנים. אם החלטתם להתקין את האריחים החדשים על גבי הישנים יש לוודא כי הקיר אינו כולל צנרת חשמל או מים הדורשת תחזוקה ונגישות. 

הכנות לקראת התקנת אריחי החיפוי

ראשית חשוב להבהיר כי אריחי חיפוי קירות מיוצרים בתהליך שונה בהשוואה לאריחי ריצוף, הם פחות חזקים ויותר אטומים לחדירת מים. אריחי חיפוי המיועדים לקירות אינם משמשים לריצוף ולכן אינם זקוקים לעמידות בפני שריטות או משקל אדם. את הכנת הקיר לקראת התקנת האריחים יש לבצע תוך הסרת האריחים הקיימים או תוך הנחת שכבת גבס על גבי האריחים הקיימים. ההחלטה באיזו שיטה לבחור נובעת מהתנאים בשטח, אם אנכם בטוחים מהי השיטה הטובה ביותר כדאי להתייעץ עם איש מקצוע.
השלב הבא יהיה בדיקת האריחים לקראת ההתקנה, זהו השלב בו עליכם לפתוח את האריזות ולוודא כי כל האריחים תקינים, ישרים ותואמים את ההזמנה שלכם. אם החלטתם לשלב כמה סוגים של אריחים ולייצור מראה מעוצב מיוחד, זה הזמן לתכנן את שיטת העבודה. לא נמליץ להתחיל את העבודה ללא תכנון מוקדם, לאחר התקנת האריחים על הקיר קשה יהיה לתקן את העבודה, ליישר או להחליף בין האריחים. חיפוי קירות דורש עבודה מאוד מדויקת, הקפידו על קווים ישרים ואחידות ההתקנה.

יוצאים לדרך - שלב הביצוע

העצה הראשונה אותה תקבלו מבעלי המקצוע היא שמירה על סדר וניקיון בסביבת העבודה. זה הזמן להרחיק מהמקום ציוד מיותר, חדר האמבטיה קטן ואתם זקוקים למרחב תנועה מקסימלי. חיפוי קירות יש להתקין תוך המשך ישיר לקו הריצוף, שימו לב לקווים מקבילים ולשילוב בין אריחי הקיר ואריחי הריצוף. כמו כן, יש להקפיד על עובי אחיד והתקנה ישרה ככל הניתן של האריחים. אם ידוע לכם כי יש צורך בחיתוך אריחים להתאמתם למידות הקיר יהיה עליכם להיערך בהתאם עם הציוד הדרוש.
טיפים של בעלי מקצוע לחיפוי קירות מקצועי
  1. הקפידו לנקות את הקיר טרם התחלת העבודה, לסתום חורים ולהסיר מסמרים או כל גורם מפריע אחר.
  2. התיזו על הקיר שכבה של חומר איטום.
  3. התחילו את התקנת האריחים בצמוד לאריחי הריצוף.
  4. יש להקפיד למדוד היטב את הקיר ולבחור את גודל האריחים בהתאם, אם נחוץ חיתוך של אריחים יש להחליט היכן להציב את האריחים החתוכים.
  5. יש לבחור בחומרי גלם איכותיים תוך קניית בטון קל מתאים לחיפוי קירות בית, שפכטלים מתאימים וציוד נלווה למדידה והתקנה מדויקת.


תפריט דף הבית