מדרגות מעץ- מכניסות את הטבע אל הביתרבים מהאנשים חושבים שכדי להתקין מדרגות דקורטיביות מעץ אנו חייבים להיות חלק מתהליך של בניית בית חדש או שיפוץ מסיבי בו אנו מפרקים את הכל מבפנים ומתחילים מחדש. האמת היא שיש דרך להעניק למדרגות הקיימות בביתכם או בעסק שלכם מראה מדהים על ידי חיפוי של המדרגות הקיימות שלכם בעץ. אז בין אם אתם בוחרים לחפות את המדרגות הקיימות שלכם בעץ, או בין אם אתם בונים מדרגות עץ חדשות, דעו שכל מדרגה היא יצירת אמנו בפני עצמה.
 
חומר העץ הינו חומר ייחודי המעניק לבית או לכל חלל שהוא מראה קלאסי, עוצמתי המספק אווירה חמה, משפחתית וכפרית כאחד. תוכלו לבחור לבנות מדרגות מעץ או לחפות את המדרגות הקיימות בשלל סוגים של עצים המתאימים כמובן, למטרה זו. רוב האנשים שבוחרים לעשות שימוש בעץ למטרת מדרגות בוחרים בעץ האלון ז את משום שהוא נחשב לעץ חזק, יציב ולכן מתאים לשתי המטרות. יחד עם זאת, עץ האלון בעל מרקם ייחודי המונע החלקה, אמנט חשוב מאוד בבחירת העץ למדרגות שלכם. בין היתרונות היותר מובהקים של בניית מדרגות עשויות עץ, הוא שחומר העץ מאפשר לשלב איתו כמעט כל חומר, בשל הניטרליות והטבעיות הקיימות בו. זו הסיבה, שאנשים רבים בוחרים לשלב עם מדרגות העץ מעקות ממתכת או לחלופין לחפות על מדרגות יצוקות מלבני עץ שיהפכו את המדרגות לחזקות ויציבות אפילו יותר. הדבר החשוב ביותר שיש לשים עליו דגש הוא תכנונן של מדרגות העץ זאת בכדי שמצד אחד נשיג בטיחות מקסימלית ומצד שני נצליח ליצור את המראה המושלם שישתלב בהרמוניות עם שאר החלל.
 
ניתן לבחור בין מדרגות רגילות, מדרגות משולבות ואפילו מדרגות צפות מעץ מלא ולכל סוג של מדרגות מראה ייחודי משלהן. זכרו, מדרגות עץ מתאימות באופן מושלם כמעט לכל סוג של ריצוף החל משיש, קרמיקה, פורצלן וכמובן לרצפת פרקט. בחרו בחברה ידועה בעל שם ומוניטין של שנים בתחום זה, שכן כאמור חשוב מאוד לבנות את המדרגות בהתאם לכללי הבטיחות. גם סוג העץ ואיכותו חשובה מאין כמוה וככל שהעץ יהיה איכותי יותר, כך המדרגות יחזיקו מעמד שנים רבות יותר.
 

מדרגות עץ אלון מחיר

 
לפני שנים רבות כינו הרומאים את עץ האלון עץ הגומי מה שמעיד על היותו עץ חזק וגמיש במיוחד. יחד עם זאת, מכיון והעץ גדל לאט מאוד הסיבים שלו צפופים מה שגורם לו להיות חזק עוד יותר. יש לעץ האלון מרקם ממש מיוחד והוא מתאים למגוון של שימושים עם חומר העץ ביניהם בניית מדרגות עץ, בניית פרקטים מעץ, בניית חביות מעץ מיוחדות ליישון יין, בניית רהיטים ועוד. ניתן להשיג במחסני העצים הפזורים ברחבי הארץ פלטות עץ אלון לפי מידות מהן ניתן לבנות את כל אותם פריטי עץ שציינו ועוד רבים.
 
לאלון כאמור יש מרקם ייחודי המעניק לו תכונות של עץ יוקרתי, מסיבי ובכל מקום בו נשלב את עץ האלון, מיד יווצר מראה כפרי ומיוחד. יש שני סוגים של עץ אלון: עץ אלון לבן שיש לו גוונים בהירים, כמעט לבן אפילו ועץ אלון אדמדם. את עץ האלון לרוב מייבאים ממזרח אירופה או מצפון מזרח ארה״ב. את עצי האלון מגדלים ביערות מיוחדים בהתאם לתנאי וחוקי פיקוח קפדניים של ארגונים מהעולם. לאחר שכורתים את העץ קושרים אותו ושולחים אותו לייבוש מה שלמעשה מעצב את הצורה הסופית שלו.
 
למעשה, אנשים רבים בוחרים לבנות מדרגות מעץ אלון לביתם או לבית העסק שלהם, זאת משום שלעץ האלון יש בדיוק את התכונות המתאימות לבניית מדרגות. המחיר של פלטות עץ האלון משתנה בהתאם לתהליכים שעבר העץ וכמובן בהתאם לגודל הפלטות עצמן. ככל שתעשו שימוש ביותר פלטות או בפלטות מסיביות וגדולות, כך המחיר יעלה בהתאמה.
 
את המדרגות שלכם חשוב מאוד לתכנן בקפידה בעזרת תכניות מסודרות שיבצע בעל מקצוע. מדרגות חייבות להיות מסוגלות להחזיק משקל מסיבי ולכן הכל חייב להתבצע כשמאחורי התכניות עומד ידע טכני מקצועי, זאת בכדי שתקבלו בסופו של דבר מדרגות בטיחותיות. גם את תהליך ההתקנה עצמו, מומלץ לבצע בעזרת בעל מקצוע. יש כל מיני סוגים של מדרגות ותוכלו לקבל השראה מאתרי האינטרנט השונים וכך לבחור ולבצע שילובים בהתאם לטעמכם העיצובי האישי


תפריט דף הבית