מדבירים

מדבירים הם אנשי מקצוע האמונים על מלאכת ההדברה בכל מקום, וכנגד כל המזיקים האפשריים. מדבירים הם אנשים העובדים בשיטות שונות, והדבר תלוי במקום בו מבוצעת ההדברה, סוג המזיקים שנחוץ להדביר אותם וכדומה. מדבירים הם אנשי מקצוע העובדים ברשיון משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה, וכיום יותר ויותר מדבירים עוברים לשיטות הדברה ירוקה על מנת לסייע לשמירה על איכות הסביבה.
 

מה מדבירים המדבירים?

מדבירים מסוגלים להדביר כל מפגע שהוא בדמות חרקים, מכרסמים, זוחלים וכדומה. מדבירים עובדים בכל מקום שנחוץ לרבות:

* בתים פרטיים
* מוסדות ציבור
* מטבחים מוסדיים במלונות, מסעדות, בתי חולים וכדומה
* משקים חקלאיים ושטחי חקלאות
* מפעלי תעשייה, מחסנים ומבני מסחר שונים

מדבירים מסוגלים להתמודד עם כל סוגי המזיקים בעזרת מוצרי הדברה אורגנית לרבות חרקים מסוגים שונים (לרבות טרמיטים), מכרסמים (לרבות עכברים, עכברושים, חולדות וכדומה), זוחלים שונים, מזיקים שונים בחקלאות, ציפורים וכיוצא באלה.
 

שמירה על בטיחות

מדבירים מצווים לשמור על בטיחות בכל מקום בו הם עובדים לרבות מקומות פרטיים. על המדביר לעבוד בשיטות בטוחות, ולעשות שימוש אך ורק בחומרים מורשים ובעלי תו תקן. חומרי הדברה כימיים לדוגמה יכולים להיות מסוכנים לאדם ולבעלי חיים ביתיים, ויש להימנע מכך. על המדביר לעבוד עם ציוד תקין ובגדים מיוחדים כדי לשמור גם על עצמו בזמן העבודה. אחת הדרכים הבטוחות ביותר לעשות כיום הדברה היא בשיטת ההדברה האורגנית (הדברה ירוקה), העושה שימוש בחומרים טבעיים בלבד שאינם מזיקים לאדם ולצמחייה, ואינם מזהמים את הסביבה כלל.

שיטות הדבר נוספות שנעשה בהן שימוש הן: הדברה ביולוגית המיועדת לשטחים חקלאיים גדולים, הדברה אלקטרונית להרחקת ציפורים וכיוצא באלה.

אם אתם זקוקים להדברה וודאו שחברת ההדברה שאתם מזמינים בעלת רישיון לעסוק בכך, שהיא עושה שימוש בחומרי הדברה מורשים בלבד, ושיש לה נסיון באיתור מקור המפגע לפני השימוש בחומרים.תפריט דף הבית