מבערי גז ותפקידם בתעשייה הכבדה

מבערי גז משמשים ביישומים תעשייתיים רבים ואפילו יישומים ביתיים. מבער הגז הוא מקור החום במערכות תעשייתיות שונות הדורשות שימוש בחום. מבערי גז תוכלו למצוא במערכות לחימום מבנים או מערכות קיטור לשם חימום מים לצריכה ביתית או במוסדות ובתי מלון. בחקלאות תוכלו למצוא מבערי גז בחממות באזורים קרים או בתהליכי ייבוש של תוצרת חקלאית. אלו הן רק כמה דוגמאות אך ישנם עוד שימושים רבים למבערי גז בענפי תעשייה שונים כמו טקסטיל, מתכות, אספלט ועוד.
 

מדוע דווקא מבערי גז

 
מבערי גז הם מבערים מאוד ורסטיליים אשר בקלות ניתן ליישם אותם בתעשיות שונות. מבערי גז יכולים לעבוד תחת מערכות ניהול ממוחשבות המשפרות את הביצועים של מערכות החום. מערכות הניהול הממוחשבות עובדות בו זמנית עם מגוון חיישנים של טמפרטורה, לחץ, גז, מהירויות ועוד. בעזרת החיישנים המערכות מקבלות מידע על תפקוד המערכת ויכולות לשלוט בה. בעצם מבערי הגז משתלבים עם כל המערכת השולטת על הייצור.
 
מבערי גז הם בעלי פעולה שקטה יחסית למבערים אחרים. כאשר לקוחים בחשבון את גודלם ואת צריכת האנרגיה שלהם, יש להם תפוקה גבוהה מאוד והם נחשבים למבערים בעלי יעילות אנרגטית גבוהה מאוד. מבערי גז מאפשרים דיוק מרבי בעוצמת הלהבות והשגת הטמפרטורות הדרושות לתהליכי הייצור. השליטה המדויקת נעשית בעזרת איזון נכון של גז וחמצן.  בתהליכי ייצור לפעמים רוצים להגביר ולהאט את הקצב, בעזרת מבערי גז ניתן לעשות זאת במהירות, המעבר מתפוקה מינימלית לתפוקה מלאה מתבצע תוך שניות.
 
בזכות השימוש בגז ניתן ליהנות ממספר יתרונות חשובים ההופכים את מבערי הגז לאטרקטיביים ביותר. ראשית כל ניתן להזכיר את מחירי הגז שהם יחסית נמוכים. לישראל ישנן עתודות גז והיא יכולה לספק את תצרוכת הגז המקומית לכן מבחינה כלכלית השימוש בגז הוא משתלם. גז הוא חומר שקל לשנע ולאחסן, אמנם יש להפקיד על הוראות בטיחות כמו כל חומר מתלקח אחר אך ניתן לשנע אותו בקלות ולמצוא את פתרונות האחסון המתאימים.
 

ומה לגבי איכות הסביבה?

 
כולם היום מודאגים לעולמנו המתחמם ולכם מחפשים פתרונות ידידותיים לסביבה. הגז מהבחינה הזו בהחלט נותן פתרון טוב בזכות פליטה נמוכה של תרכובות חנקן חמצני. כמו כן היעילות האנרגטית שלו היא בהחלט דבר בעל תרומה סביבתית מכיוון שיש צורך בהשקעת פחות אנרגיה להשגת החום הדרוש למערכת.


תפריט דף הבית