לוקחים משכנתא? גורמים עיקריים שיש להתייעץ עמם לפני תחילת התהליךהצלחתם סוף סוף לחסוך את כל הסכום שאתם זקוקים לו ועתה אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה? אם כן, כדאי שתדעו שמדובר אולי באחת העסקאות החשובות והגדולות ביותר שתעשו בחייכם. רכישת דירה איננו עניין של מה בכך והוא מערב, מעבר לסכומי הכסף הגבוהים הלוקחים בכך חלק, גם לא מעט פרמטרים נוספים, הדורשים גם הם התייחסות. משכנתא היא אחד מהם ולא משנה באיזה גובה של משכנתא מדובר. לוקחים משכנתא? אם כן, הנה הגורמים השונים שכדאי לכם להתייעץ איתם לפני:
  1. יועץ משכנתא פרטי – ישנם כיום לא מעט מסלולי משכנתאות, שחלקם וודאי יתאימו לכם יותר וחלקם פחות. גם אם אתם מכירים מעט את הנושא ומבינים בו, לפני שאתם מקבלים את ההחלטה, כדאי לכם לפנות לשירותיו של יועץ משכנתא פרטי, ובמיוחד אם מדובר בסכום כסף גבוה. יועץ משכנתא פרטי הוא גורם שאיננו תלוי. הוא מכיר לעומק את מבחר מסלולי המשכנתאות המוצעים על ידי הבנקים השונים ויידע, בהתאם לנתונים שתמסרו לו, להציע לכם כמה אפשרויות שונות שמהן תוכלו לבחור. יועץ כזה יוכל לספק לכם נתונים חשובים על ביטוח משכנתא, ההכרחי גם הוא במידה ואתם לוקחים משכנתא וגם את העלויות השונות הנלוות לכך.
     
  2. יועץ משכנתא של הבנק – במקביל, כדאי לכם לפנות גם אל יועץ משכנתאות מטעמו של הבנק המלווה. תוכלו לפנות לכמה בנקים שונים למשכנתאות ולקבוע פגישה עם יועץ מטעמם. יועץ זה יספר לכם על מסלולי המשכנתאות המוצעים על ידי הבנק עצמו ועל הצורך ברכישת ביטוח משכנתא כחלק בלתי נפרד מהעסקה. הוא יבדוק את הנתונים שמסרתם לו באשר לחשבון הבנק שלכם, אפשרויות ההחזר החודשיות וגם הסכום שבו אתם מעוניינים.
     
  3. בני משפחה מנוסים – אין כמו קרובים מנוסים שניתן לסמוך עליהם, הורים או אחים, שלקחו בעבר משכנתא ויכולים לסייע לכם בבחירה. לא מדובר כמובן בגורם מקצועי, אולם דמות שתוכל לעזור לכם ואף להתלוות אליכם במסגרת החיפוש אחר מסלול המשכנתא המתאים לכם ביותר וכן ביטוח משכנתא מומלץ.


תפריט דף הבית