כלי עבודה הכרחיים בכל בית

כולנו מכירים את התחושה, שבה משתלט עלינו חוסר אונים נוכח העדר כלי עבודה חיוני, הנדרש בשעה מסוימת, אבל – אבוי- הוא לא בנמצא. או במלים אחרות- הוא איננו. מה עושים? בדיוק כדי לא להיקלע למצב שבו ניוותר אובדי עצות ו... כלים, חשוב שבכל בית יהיה ארגז כלים בסיסי, שבו יימצאו, בעל עת, כלים אשר לעולם אין לדעת מתי ניזקק להם אבל ודאי שבמועד כל שהוא ניזקק להם.
 
 
ניתן לחלק כלי עבודה לקטגוריות שונות- מכאניים, חשמליים, דיגיטאליים ועוד. לא קל לבחור חמישה מבין הכלים ובכל זאת-  גם בהנחה שרובנו ככולנו אינם אנשי מקצוע בתחום התחזוקה והשיפוצים, חשוב שיימצאו ברשותנו ובהישג ידנו לפחות חמישה כלים בסיסיים.
 
 
1. מברגים – סט של ארבעה מברגים ייתן לכם מענה ובהם: מברגים שטוחים המתאימים לברגים שבמרכזם חריץ, מברגי פיליפס המתאימים לברגים בעלי ראש מוצלב. ניתן לבחור כלי משולב שיש לו ידית אחת וראשים מתחלפים שניתן להתאים אותם לסוג הבורג שברצוננו לשלוף או להתקין.
 
2.פטישים- כמעט תמיד יש צורך בפטיש, אם כדי לתלות תמונה על הקיר, אם כדי לחלץ מסמר שתקוע במקום הלא מתאים.
 
3.מפתח צינורות מפתח שבדי לפתיחת אומים וברגים וסגירתם. קיימים סוגים שונים – פתוחים, סגורים ומתכווננים.
 
4.מקדחה- רצוי שבביתכם תימצא מקדחה חשמלית לקידוח חורים שבהם יש צורך על מנת לחזק דברים. כחלק בלתי נפרד חשוב שבבית יהיה כבל מאריך עם גלגלת באורך של 10 במטרים לכל הפחות, כך שניתן לבצע באמצעותו עבודות חשמל גם מחוץ לבית.
 
5.סולם מתקפל – מדובר בכלי, אשר בנסיבות מסוימות עשוי להתברר כחשוב מאין כמוהו. רצוי ומומלץ לקנות סולם שבאמצעותו ניתן להגיע לכל מקום ובעיקר שיהיה בו משטח שניתן להניח עליו חפצים מסוימים, פחית צבע ועוד.
 
בכל רגע נתון אנחנו עשויים להיזקק לכלי מסוים, לרבות, כמובן, כלים נוספים שאינם כלולים ברשימה. אבל סביר להניח כי לאורך זמן עשויים להתברר חמישה הכלים הנ"ל לכלים חיוניים ביותר. על פי רוב דווקא הדברים הקטנים שמתקלקלים עלולים להעמיד אותנו בפני קושי אם אין לנו הכלי הנכון כדי לתקן אותם. לפעמים גדי בהתרופפותו של בורג על מנת לסכן תשתית, די במסמר שמתעקם על מנת לא לאפשר לנו לתלות תמונה.
 
המכנה המשותף לכל הכלים הבסיסיים והחיוניים האלה הוא העדר הצורך במקצועיות או במיומנות מיוחדת על מנת להשתמש בהם. כל אחד יכול לנצל אותם לטובתו ולתועלתו. חשוב שהם יימצאו בהישג יד.
 


תפריט דף הבית